Tatran Rakovník – Polaban Nymburk 1:4 (0:1)

„Myslím si, že pro nás je to krutý výsledek. Měli jsme šanci s Nymburkem nějaký bod urvat, ale bohužel se stále nevyvarujeme zbytečných chyb. Když se nám podařilo vyrovnat, měli jsme chvíli vydržet, ale zase jsme to nezvládli. Nevím zda je to je to tím, že jsme stále ještě nezkušený mladý tým, ale chyby, které děláme nás stojí body," byl zklamán kouč Tatranu Pavel Mareš.

Domácí Tatran prohrával již v 5. minutě, když se prosadil Petr. O chvíli později mohl srovnat Novák, ale netrefil prázdnou bránu. Poté přišlo několik obrovských hrubek v obraně Tatranu a hosté si v rozmezí 20. a 30. minuty vypracovali tři vyložené šance, ale jednou Tatran zachránila tyč, poté hostující útočník mířil těsně vedle a ve třetím případě odkopával Borsuc míč z brankové čáry. Na druhé straně mohl vyrovnat Kučera, ale v tváří tvář hostujícímu brankáři přestřelil.

Přesto se Rakovničtí hned na začátku druhého poločasu dočkali vyrovnání. Máče si narazil s Maříkem a obstřelil nymburského brankáře Jungra – 1:1. O tři minuty později však Nymburk opět vedl, když se po rohovém kopu prosadil Kabyl – 1:2. Domácí se snažili o vyrovnání, ale Novákova zblokovaná střela jen těsně minula Jungrovy tři tyče a lépe nedopadl ani trestný kop Maříka. V 84. minutě udeřili opět hosté, když Zach vyrazil ránu Petra pouze před Baratynskyyho, který dorazil balon do sítě – 1:3. Konečnou podobu výsledku dal o dvě minuty později domácí obránce Výborný, který si vstřelil vlastní gól – 1:4.

„Já si myslím, že vyrovnání naznačilo, že máme šanci i s takovými týmy, jako je Nymburk, hrát vyrovnanou partii. Musíme dál hrát a získávat zkušenosti, dál trénovat abychom naše chyby odstranili. Teď jsme hráli s osmi nejlepšími týmy tak doufám, že se dáme dohromady a druhá část podzimu bude lepší," věří Pavel Mareš.

Tatran Rakovník: Zach – Borsuc (62. Petrák), Bredler, Vecka, Výborný – Novák (82. Červenka), Gögh (28. Dolák), Verner, Máče (68. Doupal), P. Kučera – Mařík. Trenér: Pavel Mareš.