Tatranští si za mrazivého počasí vytvářeli více šancí než domácí Žatec a po první půli se také ujali dvoubrankového vedení, když nejprve skóroval Dolák a krátce před půlí se ve skrumáži prosadil Červený. „V Žatci byla strašná zima a na hřišti, které mají hned za řekou, hodně foukalo. První poločas byl z obou stran kvalitnější, což bylo asi dáno i tím, že za domácí nastoupila silnější sestava. My jsme měli více šancí a zaslouženě vedli,“ řekl k prvnímu dějství novostrašecký lodivod Pavel Koutenský.

Po změně stran hráli jeho svěřenci proti větru a mnoho fotbalové krásy již druhé dějství nenabídlo. Hra byla plná nepřesností, přesto se hostům podařilo skórovat ještě dvakrát. Na 3:0 zvýšil Vrána po centru Kučery, výhru pečetil v závěru Dolák, který zužitkoval pas Vrány. „Zkoušeli jsme nového brankáře Daniela Hnízdila, který se nejeví vůbec špatně, i když Žatečtí ho moc neprověřili. Na druhou stranu si myslím, že výsledek 4:0 až tolik neodpovídá průběhu hry, protože i Žatec si vytvořil pár zajímavých situací. Největší příležitost měl Petr Klinec, který na Tatranu rovněž působil, ale uhájili jsme čisté konto. Příprava tedy nebyla špatná, ale zkušenější soupeř by naše chyby potrestal,“ myslí si Koutenský.

Tatranského lodivoda rovněž trápí zranění záložníka Kučery. „Petra bodlo ve stehenním svalu a tak po vyšetření uvidíme, jak na tom bude. Pořád se snažíme sestavu dávat dohromady, chtěli bychom ji ještě alespoň o jednoho hráče doplnit. Rádi bychom ještě získali gólmana, abychom měli minimálně tři. Dále jsme chtěli přivést i stopera, ale to se nám zatím nepodařilo, takže vaříme z toho, co máme,“ dodal kouč Tatranu. RAKOVNICKÝ SK OTÁČEL V ZÁVĚRU
SK Rakovník na umělé trávě na Šamotce hostil Tuchlovice hrající krajský přebor, když sestavu domácích tvořili téměř z poloviny hráči B mužstva. Podle toho vypadala i samotná hra. Po úvodní šanci Sklenky hosté převzali iniciativu a do 30. minuty Rakovník přehrávali. Poté se hra vyrovnala, přesto to byly Tuchlovice, kdo udeřil jako první.

Na druhé straně mohli skórovat Čech či Krupička, kteří ale svoje velké příležitosti neproměnili. Vyrovnal až hrající kouč rezervy Petr Kýzl a v samém závěru dokonal obrat aktivní mladík Jan Čech. „Honza odehrál opravu velmi dobrý zápas. Jinak, co se týče samotné hry, ta byla ovlivněna stavem našeho kádru. Máme dost zraněných, muselo tedy hrát asi šest hráčů B týmu. Hráli jsme proti přeborovým Tuchlovicím a výsledek 2:1 tomu odpovídá,“ uvedl trenér SK Rakovník Libor Šíma.

Jeho tým opustil jeden z nejlepších kanonýrů podzimní části divize Matěj Schwendt, který zamířil do druholigové Příbrami. „Kádr už asi zůstane takový, jaký je nyní. Možná ještě týden před mistrákem jednoho hráče uděláme, ale to bude asi vše. Hlavně doufám, že dotáhneme hráče, které máme teď a pak, po dvou, třech kolech uvidíme, co se bude dít dál. Přestupové období je až do 4. dubna, tak třeba ještě něco vymyslíme,“ přemítá Šíma.

Slavoj Žatec – Tatran Rakovník 0:4 (0:2)

Branky: 30. Dolák, 39. Červený, 63. Vrána, 88. Dolák

Diváků: 300. Vyloučení: 3:4.

Tatran: Kut – Ibraimi, Vecka, Bredler, Vrána – Verner – Dolák, Novák, Hynek, Kučera – Červený. Střídali: Hnízdil, Pidrman, Kokarau, Omovie, Černý, Kutafin.

SK Rakovník – AFK Tuchlovice 1:0 (1:0)

Branka: Vostárek, O. Gebhart, Zikmund, Truksa

SK Rakovník: Pešek – Beneš, Polák, Gašpárek, Krupička – Čech, Sklenka, Fojtík, Pucholt, Hamouz – Mareš. Střídali: Kabele, Kýzl, Formento, M. Tvrz.