FK Chmel Mutějovice – Tatran Rakovník B 0:4 (0:3)

„Mutějovice budou v příští sezoně hrát okres a trenérskou lavičku opouštím také já a budu se pouze chodit dívat," oznámil svůj odchod dosavadní kouč Chmelařů Milan Staněk, jenž však zatím neví, kdo mužstvo od něj převezme. „Jméno trenéra nevím, pan Rosa je určitě s někým v jednání, zatím to neventiluje a čeká, jak jednání dopadnou. Já nějaké tipy mám, ale počkejme si, až to bude rozhodnuté."

Samotné utkání začali mnohem lépe hosté, kteří se hned v 6. minutě ujali vedení, když Konopásek od brankové čáry poslal míč před bránu, kde si míč uklidil do své vlastní sítě vracející se Frühauf. Druhý gól hostů přidal o osm minut později Pokorný, jenž se tak s tatranským dresem rozloučil brankou, neboť v příští sezoně bude hájit barvy Sparty Lužné v okresním přeboru. Na 3:0 zvýšil v 33. minutě hlavou Konopásek, jenž využil centr Vodrážky a uzavřel poločasové skóre.

„Mutějovice jsme jednoznačně přehráli a nepustili jsme je do žádných šancí, my naopak své šance proměnili a po první půli už bylo o vítězi rozhodnuto. A když jsme pak dali krásný gól Mutinským, utkání už se pouze dohrávalo," nechal se slyšet trenér rezervy Tatranu Zdeněk Weis, jenž byl velmi spokojen s celkovým vystoupením svého týmu v jarní části sezony, ve které Tatranští získali vynikajících 32 bodů. „To, že skončíme celkově třetí, pouhé dva body za druhou Nelahozevsí jsem po podzimní části, ve které jsme získali 19 bodů a měli jsme skóre 20:29, uričtě nečekal. Na jaře jsme získali 32 bodů s celkovým skóre 32:5, inkasovali jsme nejméně branek ze všech účastníků, takže jsem samozřejmě rád, že se to takhle povedlo, že jsme se semkli, byla tam znát kvalita a potěšili jsme i lidi, kteří se na nás na Šamotku chodí dívat a jsem rád, že jim můžeme nabídnout kvalitní podívanou."

Odcházející trenér Chmelařů byl s prohrou pochopitelně zklamaný. „Přestože jsme hráli v kombinované sestavě, mohli jsme odevzdat lepší výkon, ale už nám zřejmě chyběla motivace, neboť už bylo o všem podstatném rozhodnuto. Tatran zahrál velmi dobře a zaslouženě zvítězil. My jsme s výkonem, jaký jsme předvedli, neměli nárok pomýšlet na nějaký lepší výsledek a se soutěží se rozloučili ne zrovna ideálně."

Chmel Mutějovice: Aksamit – J. Kučera – T. Roubík, Křikava, M. Kapoun – M. Bradáč, Frühauf, Majba, Lupák – J. Borský, Jůna (75. Staněk).
Trenér: Milan Staněk.

Tatran Rakovník B: P. Procházka – Douša, L. Šika, Jiřík – Weis, Hájek – Čermák, Konopásek, Tauš (46. T. Kapoun) – Vodrážka (61. Mutinský), Pokorný.
Trenér: Zdeněk Weis.