„Bylo to pro nás šťastné utkání. V první poločase jsme byli hodně aktivní, vytvořili jsme si několik šancí, ale dokázali jsme proměnit pouze dvě," nechal se slyšet po utkání trenér Tatranu Rakovník Pavel Mareš. Už po několika minutách se prosadil tvrdou střelou Kučera, ten samý hráč se pak přičinil defakto i o druhou branku. V pokutovém území jej poslal k zemi hostující obránce a z nařízeného pokutového kopu Verner poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Jenže. Hosté za necelých deset minut snížili. 

„Inkasovaná branka na nás měla vliv. Hráči znervózněli, začali jsme se bát o výsledek. Obraz hry se pak přenesl i do druhého poločasu," zmínil možný zlom v utkání kouč Mareš. Domácí fotbalisté se totiž hlavně ve druhém poločase dostávali jen velmi obtížně do hry. Hosté tak převzali iniciativu a tlačili se na soupeřovu polovinu. Blízko vyrovnání byli v 67. minutě. Jenže domácí gólman Cipra včasným vyběhnutím zneškodnil Dvořákovu šanci, následnou dorážku poslal do bezpečí Hejda. Chvilku na to znovu podržel domácí gólman Cipra, který vychytal velvarského Müllera. Na druhé straně zahrozil Kučera, ale nemířil přesně.

„Nedokázali jsme podržet vepředu balón, zbytečně jsme také ztráceli míče. Navíc hráčům docházely síly, jelikož se hrálo na velmi těžkém terénu. Přesto hráči zaslouží pochvalu za bojovnost a obětavost. Jsem moc rád, že jsme vedení udrželi a vyhráli. Popravdě jsem byl rád, že rozhodčí pískl konec," dodal ještě k utkání trenér Tatranu Pavel Mareš.

Tatran Rakovník: Cipra – Hejda (89. Vecka), Mařík, Bredler, Výborný – Novák (87. Červenka), Verner, Doupal (77. Rothe), Dolák (60. Máče), Petrák (82. Černý) – Kučera.