Tatran Rakovník – Hořovicko 1:4 (0:1)

Kouč Tatranu Pavel Mareš do utkání zapojil i dva novice – Lukáše Dratvu, který se objevil na pozici levého obránce a Martina Junka, který hrál stopera. „Dratva je zkušený kluk, který už hrával třetí ligu za Hořovicko, takže tam byla vidět nějaká zkušenost, ale nějaké výhrady bych k němu ještě měl. Junek, který přišel ze Souše, na stoperu obstál. Nenastoupil akorát zraněný Hradecký, která k nám přišel ze zahraničí. Myslím si, že všichni tři budou kvalitními posilami," pochvaloval si nové tváře Pavel Mareš.

První poločas se domácím herně povedl, vypracovali si několik dobrý příležitostí, když aktivní byl zejména Dolák, ale gólově byli úspěšnější hosté.
„Vzhledem ke konstelaci, za které jsme do tohoto zápasu šli, kdy jsme měli spoustu hráčů zraněných (chyběl Zach, Cipra, Verner, Gögh, Rothe, Borsuc, Bredler, Novák a dlouhodobě zraněný Pidrman, pozn. red.) a chytal nám mladý brankář z béčka Tůma, to v první půli nebylo zase tak špatné," uvedl Mareš, který litoval neproměněných šancí. „Měli jsme několik gólových příležitostí, které jsme ale bohužel nevyužili a potom nás potrestal soupeř ze standardky. Na takové situace si budeme muset dávat pozor, ale jinak to herně bylo celkem slušné."

Druhá půle již tak povedená nebyla. Ibraimi sice v 62. minutě vyrovnal, ale hosté dalšími třemi góly rozhodli o svém jasném vítězství – 1:4.
„V druhé půli už to bylo o něco horší. Nastoupilo do ní několik nových hráčů a herně jsme začali propadat a dva góly jsme dostali opět ze standardky. S výsledkem moc spokojení nejsme a tento duel nám napověděl, kteří hráči mají na to, porvat se o základní sestavu a kteří by měli přidat, aby s námi mohli pokračovat. Kdo od nás odejde se pak rozhodneme po dalším přípravném utkání," řekl na závěr Mareš.

Tatran: Tůma – Výborný (46. Hejda), Vecka (46. Černý), Junek, Dratva – Petrák (46. Červenka), Doupal (65. Petrák), Mařík, Dolák (46. Ibraimi), Kučera (65. Dolák) – Klíma (46. Máče).