Sparta Kutná Hora – Tatran Rakovník 3:2 (2:1)

Po úvodním oťukávání udeřila v 16. minutě Kutná Hora. Linhartův trestný kop tečoval na hranici šestnáctky Auer a stoper Doležal trefil míč na dlouhou nohu přímo do brány – 1:0. Šest minut poté předvedl dlouhý sprint domácí Luňáček, poslal pas do vápna a Auer také na dlouho nohu zvýšil už na 2:0!

Ve 27. minutě se střelec Auer proměnil v nahrávače, našel hlavu Filipce, ale jeho zakončení skončilo nad brankovou konstrukcí. Tatran Rakovník se dostal do hry po půl hodině, kdy si naskočil na výborný trestný kop Melichara hlavičkující Beneš a snížil – 2:1. Do poločasové přestávky mohlo být v Lorci veseleji. Další trestný kop Linharta propadl vápnem a balon se od země odrazil těsně nad bránu.

Po přestávce pokračovali domácí v dobrém fotbalu. Černohlávek přiťukl J. Vančurovi a jeho rána jen těsně minula šibenici Fiedlerovy brány. Vzápětí napálil Jakub Vančura odražený balon, Fiedler ho vyrazil k nohám Auera, ten však znovu střílel do brankáře, až se k míči dostal Doležal a svým druhým gólem zvýšil na 3:1.

V poslední půlhodině přišly chvíle domácího brankáře Stoupy. Nejprve se natáhl po tečované střele Stuchlého, poté vyboxoval trestný kop Zmeškala. V 81. minutě zahrozili naposledy Kutnohorští: J. Vančura „vykoupal“ hostujícího obránce u brankové čáry, poslal míč proti noze Luňáčkovi, jenže ten ve vyložené šanci těsně přestřelil.

Trest přišel vzápětí. Po skrumáži před brankou píchl do balonu Zmeškal a míč se dokutálel za brankovou čáru – 3:2. Závěrečný tlak hostí už Sparta ustála a připsala důležité tři body.
Hodnocení trenérů Truksy a Ecka

Radim Truksa (K. Hora): „Vyhráli jsme a navázali jsme nato, že jsme doma schopni vyhrávat v zápasech, kdy se nám až tak úplně nedaří. Dneska to nějak zvlášť dobrý výkon nebyl, dali jsme sice tři góly, ale kuriózním gólem jsme si zápas ještě dokázali zkomplikovat. Jsem hrozně rád, že jsme výsledek udrželi a vyhráli.“

Václav Eck (T. Rakovník): „Dneska jsme nezachytili začátek. Hráli jsme vlažně. Domácí nás potrestali svou dravostí a ze dvou standardek, které jsme nepokryli. Od toho se odvíjel celý zápas. Ve druhé půli, kdy jsme trochu začali více kombinovat a hráli jsme balon po zemi, tak s námi měla Kutná Hora problémy, ale samozřejmě už zápas dotáhla do vítězného konce. Zápas jsme nezvládli po taktické stránce.“
Branky: 16., 51. Doležal, 22. Auer – 31. Beneš, 83. Zmeškal. Rozhodčí: Machýček – Šimůnek, Prislupský. ŽK: Skokan, Klička, Luňáček, J. Vančura – Vrábík, Kapoun. Diváci: 249.

Kutná Hora: Stoupa – Skokan, Klička, Doležal, Linhart – Černohlávek (87. M. Šváb), J. Vančura, Růžička, Filipec (68. Kozel) – Luňáček, Auer (85. Vodička). Trenér Radim Truksa.

Tatran Rakovník: Fiedler – Havel, Vecka, Beneš (51. Vrábík), Kapoun – Hůla, Melichar (65. Urik), Zmeškal, Čermák (65. Stuchlý) – Kapoun, Poula. Trenér Václav Eck.