Domácí od úvodního hvizdu sudího zatlačili Rakovnické na jejich polovinu hřiště. Českobrodský tlak pak vyvrcholil v šestnácté minutě, kdy až nedovoleným zákrokem v pokutovém území zastavili Tatranští šanci domácích. K pokutovému kopu se postavil Valenta – 1:0.

Rakovničtí však nesložili zbraně a po půl hodině se jim podařilo po velmi pohledné akci vyrovnat Petrem Kučerou – 1:1.

Nerozhodný stav však netrval dlouho.

Po zhruba třech minutách se dostal Český Brod díky Moravcovi, jenž poslal merunu přes vyběhnuvšího Zacha do tatranské svatyně – 2:1. Poslední branky v utkání se dočkali diváci minutu před koncem prvního dějství. Sudí odpískal volný přímý kop pro Tatranské, když podle něj zahrál domácí obránce rukou. K míči se postavil rakovnický Kudela a střelou z pozavápna do šibenice vyrovnal – 2:2.

Druhý poločas pak branku nepřinesl a v závěru utkání pak podržel rakovnické fotbalisty brankář Zach.

„Vytvořili jsme si mírnější převahu, která vyvrcholila nedovoleným zákrokem v pokutovém území. Naše hra byla stále slušná, bohužel po naší hrubce a s přispěním štěstí soupeř srovnal, byla to vlastně jeho jediná šance. Po krásné akci a kolmém míči na Moravce jsme šli znovu do vedení. Potom přišlo naše sporné hraní rukou zhruba čtyři metry před vápnem, hosté to trefili přímo do šibenice. Po přestávce jsme si vybrali horší čtvrthodinku, mužstvo ale začalo makat, snažilo se a přišpendlilo soupeře na polovinu. Přes veškerou snahu se nám ale změnit stav utkání nepodařilo,“ řekl po utkání trenér Českého Brodu Jiří Tesař.

„Za předvedený výkon, kdy jsme byli po celý zápas domácím víc než důstojným soupeřem, jsme si nakonec bod zasloužili,“ ohodnotil utkání na oficiálních webových stránkách Tatranu Rakovník trenér Václav Eck.

Český Brod: Sova – Kryštof, Bureš, Mlejnek, Kopecký (46. Allison Alawari)– Trnka (70. Pech), Krejcar, Valenta, Hubáček – Červenka, Moravec.

Trenér: Jiří Tesař

Tatran Rakovník: Zach – Vecka – Melichar, Havel, Kollár – Brož (74. Bordáč), Kratochvíl, Větrovský, P. Kučera – T. Kapoun, Kudela.

Trenér: Václav Eck

Autor: M. ELSNIC, M. KAPIC