Oběma týmům se v posledních zápasech příliš nedaří. Rakovnický Tatran naposledy vyhrál před sedmi týdny na hřišti Litoměřic, kde porazil místní celek poměrem 3:1. Tehdy měl nováček soutěže po pěti odehraných zápasech na kontě deset bodů a vyhříval se v horních patrech tabulky. V následujících šesti zápasech však získal pouze pět bodů a z předních pozic klesl na současné desáté místo.

Pokud chtějí zelenobílí, kteří v posledním divizním utkání podlehli pražskému Meteoru vysoko 1:5, nepříjemnou sérii prolomit, právě lounský celek by měl být tím nejschůdnějším protivníkem. FK Louny jsou stejně jako Tatran v divizi nováčkem a po jedenácti odehraných kolech se krčí na posledním místě s pouhými pěti body. Navíc v posledních šesti zápasech vyšli bodově naprázdno.

„V minulém kole jsme nepodali špatný výkon, i když výsledek vypadá jinak. Meteor hrál ještě v loni ČFL a myslím, že jsme mu byli především v druhém poločase vyrovnaným soupeřem. Bohužel nás sráží školácké chyby, což je dáno nezkušeností mužstva," poohlédl se za minulým utkáním tatranský trenér Pavel Mareš.
Ten zároveň dodal, že i přes výsledkovou krizi neudělá v následujícím utkání podstatné změny.

„Nemůže nastoupit Petr Kučera, musíme ho nějak nahradit, ale jinak si budeme muset vystačit s tím, co máme. Kluci na tréninku makají a mají šanci dokázat, že na divizi mají. Pokud budeme hrát aktivně a vyvarujeme se zbytečných chyb, mohli bychom hrát minimálně klidný střed tabulky. Do zimní přestávky zbývají ještě čtyři kola a tento zápas ukáže, jak na tom jsme," dodal Pavel Mareš.