Čechie Velká Dobrá – Tatran Rako Rakovník 0:1 (0:0)

Že by favorit z Rakovnicka předvedl o třídu lepší výkon než soupeř, jenž je v tabulce na opačném pólu tabulky, to rozhodně ne. Prakticky jediná vážnější střela na branku, zato opravdu parádní, kterou deset minut po přestávce vyslal z velké dálky záložník David Hůla, zapadla přesně k levé tyči Pejšovy branky. Za míčem se mohl jenom ohlédnout.

Dobrá ale nic nevzdala. A v posledních chvílích zápasu se pořádně zakousla. Střídající Jícha se probíjí v 86. minutě skrz vápno, pod nohy se mu vrhne gólman Procházka. Jícha padá, vymodlí si však jen žlutou kartu za simulování. Běží 90. minuta a Hrubý je v pokutovém území sražen na zem. Rozhodčího Kolečka to nechává chladným, hra pokračuje dále.

Před těmito dvěma spornými situacemi nastala ještě jedna. Do střely Zelenky zaskluzoval jeden z hostujících hráčů a možná rukou zavadil o míč. Koleček prostě ani jednou na bílý puntík neukázal. „Jsem nazlobený. Jediné, co můžu říci, že pan rozhodčí hrubě ovlivnil hru. Hráčům nemůžu nic vytknout, odehráli dobrý zápas,“ hodnotil domácí trenér Milan Závodský.

Na Kolečka se z tribun jenom nadávalo. Když po zápase odcházel do kabin, diváci si na něj s nadávkami počkali za klandrem. Je pravda, že v závěrečných minutách vypadal hodně zmateně. Třeba domácí Machek zatahal evidentně za dres protihráče Beneše, Koleček však ukázal nepochopitelně proti Tatranu. Za pět vteřin však své rozhodnutí změnil a obrátil na opačnou stranu. To už z lavičky vystartoval s nevybíravými výrazy i sám Závodský.

„Jestliže rozhodčí ze tří penaltových situací nezapíská ani jednu a ještě nás za to potrestá žlutými kartami, co si pak o tom mám myslet. Stoprocentně přitom dvě z nich penaltou byly. I soupeř mi to potvrdil,“ soptil Závodský. Měl na mysli onou nastřelenou ruku a potom i faul na Hrubého ve vápně.

Rakovník navázal na poslední výhru nad béčkem Hořovicka, znovu udržel čisté konto a na vedoucí pozici odskočil na rozdíl tří bodů. Druhé Štěchovice totiž venku podlehly Pšovce 2:4. „Byli jsme šťastnější díky Hůlovi,“ říkal kouč hostí Milan Staněk. „Malinko jsme více ze hry měli. Kdybychom
tady nevyhráli, nebral bych to jako ztrátu, na jaře jsou všechny zápasy otevřené. Venku by to zkrátka ztráta nebyla,“ dodal.

Branka: 55. Hůla. Rozhodčí: Koleček – Zikmunda, Michal.

V. Dobrá: Pejša – Machek, Duda, Polák, Lev (50. Andruchovič) – Bílek, Stolár, Naňko (46. Jícha), Uher – Hrubý, Zelenka.

Tatran Rakovník: Procházka – Kratochvíl, Vecka, Vrábík, Kollár – Hůla, Čermák (65. Fekete, 76. L. Kapoun), Hájek, Poula – Beneš (90+1. Melč), T. Kapoun.