Tatran Rakovník B – Sparta Lužná 1:1 (0:1)

Do utkání se hosté položili hodně aktivně a v 7. minutě vytěžili po střele Ambrůžka a závaru před brankou vlastní gól od Beneše, ten byl připsán střelci – 0:1. Po úvodu se rozkoukali i hráči Tatranu a začala smršť šancí, útoků a střel.

Kozák trefil jen ruce ležícího Maška, Poula nevyřešil situaci ve vápně ideálně a po třech rohových kopech domácí stále prohrávali. Nakonec na malém vápně posouval do prázdné branky míč Novák, ale byl v ofsajdu a gól neplatil.

Střelecky se nedařilo ani Bokovi, kterému spoluhráči nabídli několik gólovek. Do druhého poločasu nastoupil technický mladý Špička a hned se prezentoval prudkou střelou na zadní tyč, ale Mašek létal vzduchem, co mu síly stačily.

To samé předvedl luženský strážce v 50. minutě při technické střele Boka. Opět si vysloužil velký potlesk za to, že za svá záda nic nepustil. V řadách Tatranu to naopak začalo vřít nervozitou.

Není nic příjemného tlačit soupeře, střílet na bránu a pořád vidět na světelné tabuli 0:1. Na druhé straně to Lužná zkoušela spíše z brejků, a i když jich bylo méně, vždy byly svým způsobem nebezpečné. Fotbal to byl opravdu dobrý, protože hosté pracovali skvěle v defenzívě, vše řídil kapitán Hájek.

Lukeš mohl dávat gól do odkryté branky, kterou Herink opustil, ale netrefil se. V 61. minutě fauloval Herink těsně za vápnem, dostal žlutou kartu a Lužná mohla z přímáku něco vytěžit. Míč šel ale daleko od branky.

Když kopali domácí rohový kop, měl trenér Andrlík připravenou malou změnu. Po této situaci by vysunul Beneše ze stopera na hrot a spoléhal na jeho důraz, kterým by mohli domácí alespoň snížit. Beneš se ale trefil hned po rohovém kopu.

Ten nejprve hlavou trknul Kollár, ale Mašek reflexivně vyrazil, k míči se dostal právě Beneš a propálil vše, co před ním bylo – 1:1.
Zbylých dvacet minut se zase rozložilo a kromě laxního přístupu Boka, který trefil opět jen dobře stojícícho Maška, nebo v záklonu střílejícícho Kratochvíla, se Tatran na navýšení nezmohl.

Minutu před koncem se ve vápně ocitl Šnajdr, ale v poslední chvíli upadl.
Remíza tak zůstala asi spravedlivou dělbou bodů pro oba celky.