Hosté však stihli do poločasu vyrovnat a v 58. minutě se dokonce dostali do vedení. Zaslouženou a cennou remízu zařídil o chvíli později Mařík.

Tatran Rakovník – TJ Štěchovice 2:2 (1:1)

Trenér Tatranu Pavel Mareš byl s výkonem i výsledkem velmi spokojen. „Zápas se mi hodnotí velmi dobře. Z naší strany to bylo jedno z nejlepších utkání, jaké jsme letos sehráli. Myslím si, že jsme byli lepším týmem, vytvořili jsme si několik gólových šancí, ze kterých jsme dvě proměnili a výsledek 2:2 s týmem z ČFL je velice solidní. Hra byla velmi slušná, samozřejmě by se tam nějaké chybičky našly, ale ty rozebereme a s celkovým dojmem můžeme být hodně spokojeni."

Od úvodního hvizdu byl k vidění pěkný fotbal a rozdíl jedné soutěže mezi oběma týmy nebyl na hřišti vůbec znát. Domácí zahrozili poprvé po dvaceti minutách hry a hned z toho byla gólovka. Rothe obešel dva protihráče, na hranici šestnáctky si narazil s Máčem, avšak jeho střelu vyškrábl brankář hostí konečky prstů těsně nad břevno. O několik minut později se domácí dočkali branky, když Máče našel krásnou kolmicí rozběhnutého Doláka, který se řítil sám na bránu a svůj samostatný únik zakončil obstřelením hostujícího gólmana – 1:0. Hosté srovnali v 29. minutě, když se prosadil Kučera, jenž obstřelil zeď z trestného kopu a s pomocí tyče poslal balon do brány – 1:1. Domácí mohli v závěru první půle strhnout vedení na svoji stranu, ale Schwendt ani Mařík nemířili přesně.

Nepřehlédněte: Koch: Honza Suchopárek se mnou hrál ve školním týmu. Pojí nás velké přátelství

Kombinační a na oko hezký fotbal pokračoval i v druhém dějství a první velkou šanci si tentokrát vytvořili hosté, avšak střela štěchovického fotbalisty mířila těsně vedle a o chvíli později zabránil brance domácí gólman Cipra. Třetí velkou šanci již Štěchovice využily, když se v 58. minutě prosadil Košata – 1:2. Vedení však hostům vydrželo pouhé čtyři minuty, když Maříkova nepříliš razantní střela prošla hostujícímu gólmanovi Soukupovi pod tělem – 2:2. Ve zbylé půlhodině měly oba týmy několik možností strhnout vedení na svoji stranu, gól však již nepadl.

Tn. Rakovník: Zach (46. Cipra) – Junek, Vecka, Bredler, Výborný – Rothe (46. Petrák), Verner (78. Černý), Mařík, Schwendt (50. Červenka) – Máče (46. Klíma) – Dolák (46. Hradecký). Trenér: Pavel Mareš.