„Hra byla taková neurovnaná, což bylo dáno i tím, že jsme opět zkoušeli různé varianty. Šance byly na obou stranách, byly zefektivněny i čtyřmi góly a myslím si, že výsledek odpovídá průběhu hry,“ zhodnotil duel kouč rakovnického Tatranu Pavel Koutenský.

První půle na zasněženém terénu byla hodně bojovná, hosté byli o něco více na míči, ale do zakončení se moc nedostávali. Jedinou branku úvodního dějství vstřelili domácí, a to v 37. minutě. „Branka padla po standardní situaci, kdy jsme absolutně neuhlídali vysokého hráče, balon proletěl vápnem a on ho tečoval do brány,“ popsal úvodní branku kormidelník hostů.

Tatranští do druhé půle lehce prostřídali a Hradecký krátce po změně stran krásnou ránou trefil šibenici. Chvíli poté však hosté propadli v přechodové fázi, míče se zmocnil zkušený Geňo a Karlovarští opět vedli. Zhruba deset minut před koncem po rohu P. Kučery mladík Dolák vyrovnal.

„Hodně nás trápila nepřesnost přihrávek. Kdyby kluci předváděli to, co na tréninku, tak jsme měli daleko víc šancí. Vary mají konsolidovaný kádr a rovněž tam měly několik fotbalových akcí. Celkově tam ale moc tutovek nebylo,“ řekl k duelu Koutenský, který opět protočil několik nováčků. „Vyzkoušeli jsme další nové hráče, když na zkoušku je u nás z Ukrajiny Solomaška, po půl roce nastoupil Lukáš Černý, vrátil se Dominik Dolák, který byl na čtrnáctidenní zkoušce v Kralově Dvoře. Měli o něj zájem už na jaro, ale nakonec jsme se domluvili, že nám ještě pomůže. Protočili jsme patnáct hráčů, dva brankáře, takže kádr jsme měli dostatečný,“ pochvaloval si tatranský lodivod, když nemohl počítat pouze s Danielem Vildem a Davidem Červeným, kteří mají drobné zdravotní problémy.

Tatranští měli sehrát další přípravný duel následující sobotu, avšak s třetiligovými Štěchovicemi se nakonec utkají až příští středu.

Karlovy Vary – Tatran Rakovník 2:2 (1:0)

Branky Tatranu: 53. Kučera, 79. Dolák.
Tatran Rakovník – první půle: Kubina – Solomaška, Vecka, Bredler, Vrána – Dolák, Verner, Hynek, Kučera – Kubr – Hradecký. Druhá půle: Malík – Černý, Vecka, Solomaška, Vrána – Kokarau, Kutafin, Kučera, Gögh – Hradecký, Omovie.