Tatran Rakovník – AFK Sokol Semice 3:1 (1:1)

Od začátku spoléhali hosté na dva šikovné útočníky, kteří vpředu docela zlobili. Celkově přijely Semice s taktikou rychlých brejků a bránily v devíti lidech. Tvořit tedy musel Tatran, což nebylo úplně jednoduché.

Do sestavy se konečně podíval také druhý brankář Petr Šíma. Bohužel stále zraněný Stuchl a Výborný ještě chyběli a také se hrálo bez vykartovaného P. Kučery. Rakovničtí nevyužili čtyři své šance a pak fauloval ve vápně Hornof. Jasný pokutový kop sám postižený proměnil – 0:1.

Do poločasu stačil srovnat L. Kučera a po změně stran se tak mohlo začít od nuly – 1:1. Domácí působili jistěji a svojí bojovností a nasazením otočili výsledek. Nejprve se prosadil po rohu opět L. Kučera a pak zužitkoval přihrávku od Gögha Kudela, který ještě udělal kličku i brankáři – 3:1.

Mezitím však mohlo být skóre ještě vyšší, kdyby Špičkův pokus nezastavilo břevno, nebo se lépe trefil Kudela či Weis. Ukázal se také gólman Šíma, který měl v zápase několik dobrých zákroků a dokázal, že bude Zachovi vyrovnaným konkurentem.

„Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli, nebylo tak lehké, jak se z tabulky zdá. Hosté předvedli docela odvážný výkon a já jsem jedině rád, že dobře začal i Petr Šíma, protože na oba brankáře se nyní může mančaft spolehnout. Ještě aby se všichni zranění hráči uzdravili a mohli jsme si vybírat z více možností při nasazování do hry. Nyní máme za sebou pět výher v řadě, což samozřejmě dobře působí na celý tým, tak doufám, že nám to vydrží co nejdéle, zvlášť nyní, když nás čekají asi těžší soupeři," zhodnotil další vítězné tažení trenér Václav Eck.

Tatran Rakovník: Šíma – Weis (80. Čermák), Hornof, Vecka, Melichar – L. Kučera, Verner, Gögh, Špička – Pidrman, Kudela.