Ač si rakovnický Tatran na hřišti v Motorletu vypracoval nejvíce příležitostí v celém ročníku divize, branka pro něj byla zakletá.
„V první půli jsme Motorlet zaskočili a počet vyložených šancí byl 8:2 pro nás. Herně jsme byli lepší, dostávali jsme se do šancí a fakt jsme hráli moc dobře. Mohli jsme vést klidně o tři branky, ale bohužel, stav byl 0:0,“ krčil rameny lodivod Tatranu.


Neproměněné šance hosty hodně mrzely, neboť krátce po změně stran Motorlet udeřil. Na centrovaný míč Zach nedosáhl a pouze ho tečoval k volnému Sodomovi, který otevřel skóre. Rakovník zabral a vypracovali si další dvě tutovky, opět bez gólového efektu.


V 65. minutě uklouzl u rohového praporku Výborný, přišel střílený centr do vápna a Gábor zvýšil na 2:0. Tatranští se v tu chvíli nenacházeli zrovna v dobrém rozpoložení. „To už byla taková hrozba, na kluky to padlo, protože si byli vědomi neproměněných šancí,“ potvrdil pokleslou náladu svých svěřenců Koutenský. Přesto měli hosté ještě jednou výbornou možnost ke skórování. Sudí Vrchota totiž nařídil pokutový kop. K němu se postavil Hynek, ale gólman Foferka jeho střelu vystihl. „Tehdy se zápas zlomil. Pak už nebyla v našich silách navázat na výborných šedesát minut. Bohužel, vůbec nám to nestřílí, z patnácti gólových šancí z posledních dvou duelů nejsme schopni dát branku. Na tréninku neděláme nic jiného, než útočnou fázi, zakončení, ale při zápase je pro nás brána zakletá,“ dodal zklamaný Koutenský. 

FK Motorlet Praha – Tatran Rakovník 2:0 (0:0). Branky: 51. Sodoma, 65. Gábor. Rozhodčí: Vrchota. Diváků: 120. Tatran: Zach – Vild, Stuchl, Vecka (23. Bredler), Výborný – Hradecký (79. Rothe), Hynek, Dolák, Kučera – Omovie (82. Červenka), Vrána (69. Rossmann).