Jenže druhá polovina soutěže jako by byla úplně odlišná. Mnoho se toho v týmu nezměnilo, ale stále je někdo zraněn, pořád má někdo pracovní povinnosti a Tatran ještě nehrál v plnohodnotné jedenáctce.

Kapitán Tomáš Kapoun ztratil díky operaci dost tréninků, dost zápasů a hlavně stále nemůže do utkání nastoupit plnohodnotně. To samé prožívá Víťa Melichar, který potřebuje také ještě nějaký čas na zotavení.

V sestavě chybí i zkušený a otřískaný Miroslav Hájek, který by v určitém směru dodal klid a přehled. Útok Tatranu je žalostný, v jeho řadách tak třeba nastoupí Beneš, o kterém se ví, že mu to sedí vzadu. V minulém zápase musel na dvacet pět minut nastoupit dopředu dokonce brankář Procházka.

Nově příchozí hvězda a nyní už hráč Tatranu Zdeněk Zmeškal čeká, až se ustálí plastika křížových vazů a bude moct svým spoluhráčům pomoct. Prostě stav není ideální a dokázal to opět minulý duel v Libiši. Tam nebyli Tatranští horší, ale dostali hloupý gól. Sami na vyrovnání ale neměli, pár šancí se objevilo, jenže tým není natolik vyzrálý, aby z minima vytěžil maximum.

„Bohužel opět sestava na zápas v Libiši nebyla taková, jakou bych si představoval. Hrát musel Melichar a T. Kapoun, kteří by se měli možná spíš šetřit a nabírat ztrátu, kterou zraněním pochopitelně získali. Nebyli jsme v zápase horší, od začátku jsme eliminovali šance soupeře, ale vpředu jsme míč nepodrželi.

Z přímého kopu jsme inkasovali. Míč jsme nedohráli v domnění, že jde o ofsajd, a už to bylo. Trápíme se, abychom dali branku, ale jinak musím před hráči smeknout. V současné době hrají maximum, na co mají a jsem rád, že se alespoň daří Veckovi a Havlovi, kteří hrají zodpovědně vzadu a spoluhráči se mají o co opřít. Kdyby byl Hájek a T. Kapoun by mohl hrát naplno, také by to třeba probíhalo jinak,“ zkoušel najít slova pro nevydařené jaro trenér Václav Eck.

Ještě pár dní bude mít oddíl na přípravu a v sobotu už vypukne očekávané rakovnické derby, tentokrát právě v areálu Tatranu. Jak na tom v sobotu hráči budou, kdo nastoupí a čím se vytáhne SK Rakovník? Máte už svého favorita na vítěze?

Na podzim vyhrál Tatran Rakovník, ale teď se karty obrátily. Více informací o tom, jak se týmy na druhé historické derby a největší návštěvnost krajského přeboru připravují, čtěte v pátečním tisku.