Caparti z Teplic, Slaného, Rakovníka a právě ze Žatce si nejprve zahráli „na dvě“ a pak změřili své síly ve fotbalových dovednostech – střelbě na cíl a slalomu s míčem.

Pohodové klima umocňoval s přehledem rozhodující sudí, jenž v mnoha situacích dokázal přimhouřit oko a poradit. Výborné bylo i publikum. Zkrátka nejdůležitější bylo, aby si kluci pěkně začutali a dostali za to nějakou odměnu. Mimochodem i ta byla náramná – pro každého něco na zub.
Tatran Rakovník měl před odjezdem na sever problémy se sestavou. Ze základu vypadlo kvůli nemocem a zraněním hned pět hráčů. Do zbraně tak byli povoláni bratři Marcel a Kuba Toračovi, kteří společně s kapitánem Jirkou Sabem, Kubou Ostašem, Damiánem Páralem, Lukášem Langmajerem, Kubou Suchým a Jáchymem Pavlíkem vytvořili dobře fungující partu, která nenašla v turnajovém klání přemožitele.

Ale pěkně popořádku. V prvním duelu narazili Tatránci na Junior Teplice. Tento tým tvořili převážně hráči, kteří přišli na svět v roce 2006. Převaha Rakovnických byla tedy nejen výšková. Přestože tepličtí benjamínci ukázali, že je čeká velká budoucnost, odešli nakonec poraženi v poměru 8:1.

Ve druhém utkání si zahrál Tatran s SK Slaný. Souboj Středočechů byl o poznání vyrovnanější. Minutu před koncem vedli Rakovničáci 3:2. Vedení ale neudrželi a nakonec se svým soupeřem remizovali.

Poslední zápas s SKJ Junior Žatec byl v podstatě bitvou o konečné vítězství v turnaji. Napínavá podívaná zvedala přítomné diváky ze sedadel. Obě mužstva vsadila na ofenzivní pojetí. Útoky se přelévaly ze strany na stranu. Padaly branky.

Domácí jich nakonec vstřelili méně, a tak se z konečné výhry 4:3 radoval Tatran Rakovník, čímž se stal i celkovým vítězem turnaje. Druhé místo obsadil poražený Žatec, třetí skončil SK Slaný a čtvrtý flek patřil Junioru Teplice. Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen tatranský Marcel Torač.
Kromě fotbalových utkání se soupeřilo i v technických dovednostech. Střelbu na plachtu s dvěma otvory zvládl nejlépe SK Slaný. Ovšem ani náš potěr se neztratil. Suverénně nejrychleji absolvoval disciplínu – slalom s míčem.

Výsledky: SK Slaný – SKJ Junior Žatec 3:6, Junior Teplice – Tatran Rako Rakovník 1:8, SK Slaný – Tatran Rako Rakovník 3:3,SKJ Junior Žatec - Junior Teplice 4:1, Tatran Rako Rakovník - SKJ Junior Žatec 4:3, Junior Teplice - SK Slaný 1:4.
Tabulka:
1. Tatran Rako Rakovník ⋌2 1 0 15:8 7
2. SKJ Junior Žatec⋌ 2 0 1 13:8 6
3. SK Slaný ⋌1 1 1 10:10 4
4. Junior Teplice⋌ 0 0 3 3:16 0

MAREK PAVLÍK