U POTOKA KLID

SK Rakovník se v neděli utkal v rámci prvního kola MOL Cupu s vítězem třetí fotbalové ligy TJ Štěchovice (0:2). Ve středu pak měl sice SK Rakovník změřit sílu s SK Zápy. Ovšem přátelské utkání bylo nakonec zrušeno. Klid bude na hřišti u Rakovnického potoka také o víkendu.

„Generálka nebude. Někteří hráči jsou zranění, pošramocení, soustředíme se už pouze na první mistrovské utkání. Rovnou už půjdeme na ostro," řekl Rakovnickému deníku rakovnický trenér Libor Šíma. V prvním kole Ondrášovka krajského přeboru zajíždějí rakovničtí na hřiště FK Brandýs nad Labem.

RAKOVNICKÁ ODPLATA?

TJ Tatran Rakovník prožívá úspěšná fotbalová léta, a to před lety hrozil klubu zánik a sloučení s SK Rakovník. Ty časy jsou ale již dávno minulostí. Fotbalový funkcionáři na Šamotce dokázali postupnou pílí se vyšplhat před kdysi v Rakovníku hrající prim SK Rakovník. V současné době je klubem číslo jedna ve městě právě Tatran, účastník fotbalové divize. Ten v přípravě změřil síly s kvalitními soupeři, navíc nyní v sobotu je čeká utkání s FK Štěchovice (nedělní soupeř SK Rakovník v rámci národního poháru). V Rakovníku se tak mluví o neformálním porovnání sil rakovnických mužstev, i když je jasné, že v utkání nepůjde o žádný postup či mistrovské body. Přátelské utkání je na programu v sobotu od 10.30 hodin ve Štěchovicích.

Na Tatranu vládne zatím relativní spokojenost s přípravou, hlavně pak kouč rakovnických Pavel Mareš byl spokojen s posledním přátelským kláním proti SK Jirny (1:2).

„Přesně takové zápasy potřebujeme hrát. V prvním poločase Jirny ukázaly, že jsou poprávu vynikajícím týmem a ne nadarmo vyhrály třetí ligu. Na takovou úroveň ještě nemáme, ale ve druhém poločase už byl náš výkon mnohem lepší. Byla to velice dobrá příprava, jež nám ukázala naše nedostatky, na kterých je potřeba zapracovat. Podobných zápasů musíme hrát co nejvíce," komentoval utkání na oficiálních klubových stránkách Pavel Mareš.

Novostrašečtí fotbalisté sice skončili v loňské sezoně fotbalové divize A na jedenáctém místě se 43 body. V novém ročníku však budou hrát krajský přebor. Divizní soutěž fotbalový klub odhlásil hlavně kvůli omezenému kádru, na jeho nutné rozšíření nemá klub takové finanční možnosti. Fotbalisté Nového Strašecí v současné chvíli svého víkendového soka shánějí. O víkendu měli hrát Novostrašečtí v Bílině, ta ale duel odřekla.

FC 05 Zavidov, hrající krajskou I. A třídu, čeká generálka už v sobotu na hřišti Zátiší v Rakovníku. Od osmnácti hodin tu změří své síly Zavidov se Žihlí. Zavidov odehrál dvě přípravná utkání, kdy nejprve podlehl Zličínu 2:3, proti Kralovicím zvítězil 5:2.