TJ Tatran Rakovník - FK Louny 1:1 (0:0) 5:3 p. k.

Poslední Louny ale nepřijely odevzdat svoji kůži zadarmo. Sice do utkání vstoupili mnohem aktivněji domácí, ale z úvodního tlaku nic vytěžili. Naopak hosté postupem času hru vyrovnávali a tlačili se na domácí polovinu. Ovšem domácí svatyni nikterak nebezpečně neohrozili. Do vedení se mohli dostat fotbalisté Tatranu Rakovník, když necelých deset minut před koncem prvního poločasu orazítkoval Lesniak tyč hostující branky. V samotném závěru pak mohl udeřit domácí Polášek, když zcela osamocen uvnitř pokutového území hlavičkoval pouze do míst, kde se nacházel lounský gólman.

Branek se diváci dočkali až ve druhém poločase. Už ve 48. minutě proměnil nařízený pokutový kop po ruce Poláška ve vlastním pokutovém lounský Koubek 0:1. O dvacet minut později musel předčasně do sprch Matyáš David. Ten vyfasoval od hlavního sudího červenou kartu za úmyslné dupnutí domácího hráče. Rakovničtí sice v 78. minutě srovnali Lesniakem, který míč doslova dotlačil do sítě, otočit skóre se jim však nepodařilo. Plusový bod pak získali za vyhrané pokutové kopy.

„Děláme zbytečné chyby a přiznávám, že náš výkon nebyl nejlepší. Ale asi hrajeme to, na co v současné době máme. Klukům nemůžu upřít bojovnost, ale musíme na sobě pracovat," nechal se slyšet rakovnický kouč Pavel Mareš.

Tatran Rakovník: Zach - Pinkas (74. Tauš), Vecka, Houška, L. Stuchl Santler, Verner, Mařík, Vrána Lesniak, Polášek (57. Kujal).