Kouč Koutenský si premiéru na lavičce Tatranu představoval zcela jinak. „Zasloužená výhra hostů. Byli fotbalovější, rychlejší a dynamičtější. My jsme se jim po celkem vyrovnané první půl hodině vůbec nedokázali přizpůsobit a Neratovice během čtyř minut rozhodly.“


Klíčovým mužem duelu byl neratovický Josef Kozák, který dva góly dal, z toho jeden z penalty a ještě byl po zákroku na něj vyloučen Vecka. 


„V podstatě nás porazil Pepa Kozák. Přestože jsem na něj a Ďurindu hráče upozorňoval. Ďurindu jsme sice dokázali pohlídat, ale Kozáka nikoliv,“ láteřil Koutenský, podle nějž byly inkasované góly úplně zbytečné. „U prvního gólu chyboval Dolák, který udělal kličku u vápna, hosté mu sebrali míč, přišel centr do vápna a Pepa Kozák otevřel skóre. I druhý gól byl takový hloupý. Hosté kopali standardku, do výskoku šel Petr Kučera a rukou trefil balon, z čehož byla penalta.“


Také druhá půle byla pro domácí spíše zmar, sice byli více na míči, ale branková šance ne a ne přijít. Te Neratovice zahrozily hned dvakrát a v obou případech domácí zachránil Kut. Až čtvrt hodiny před koncem zahrozili i Tatranší, když po hezké kombinaci Gögh našel Hradeckého, který šel sám na brankáře, ale nedal. Bídný výkon Tatranských korunoval vzápětí Vecka, který fauloval střelce zápasu Kozáka a uviděl rovnou červenou kartu. „V druhé půli jsme s tím chtěli ještě něco udělat, trochu jsme prostřídali a vytvořili si mírnou převahu. Musím ale říci, že nás Neratovice vůbec do ničeho nepustily a naopak ještě hrozily brejky. A když nedal největší naši šanci Hradecký a přišli jsme o Vecku, už jsme neměli nárok,“ uznal rakovnický lodivod. 


Tn. Rakovník: Kut – Vrána, Vecka, Bredler, Výborný – Verner (64. Gögh), Stuchl – Dolák (60. Rossmann), Hynek, P. Kučera (81. Rothe) – Kingsley Omovie (72. Hradecký).

Trenér: Pavel Koutenský.