„Dnes jsem to klukům vrátil za zmařené šance proti Meteoru a před týdnem v Mostě. Mohli jsme mít víc bodů," uvedl autor devíti gólů v probíhající sezoně. Ten poslední padl ve druhém poločase po Chrobákově centru z levé strany. „Obránce to tečnul a míč dostal rotaci, já už jsem ho jen doklepl do brány. Bylo štěstí, že jsem tam byl v náběhu," popsal klíčový moment utkání velvarský útočník.

První poločas byl v podání obou protivníků opatrný, po obrátce už byla partie otevřenější. Po gólu Müllera mohli skórovat také hosté, jenže v největší šanci selhal sám před brankářem Kučera. Přestřelil…
„To k fotbalu patří. Měli jsme další šance a gól nedali žádný. V tom byl rozdíl mezi oběma celky, oni jednu z možností dali," mrzelo kouče hostů Pavla Mareše. Velvary byly po podzimu na padáka, teď září a už jsou sedmé. „Nechtěli jsme zklamat lidi, kteří se přišli podívat na pěkný fotbal. Byli jsme aktivnější a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," uvedl Müller a z řad soupeře pochválil Máčeho, jenž je podle něj nadstandardní divizní hráč.

Podle Pavla Mareše na sebe narazily týmy, které hrají ve velké fazoně a zápas měl kvalitu i náboj. „Já to beru tak, že zase víme, za čem ještě musíme zapracovat. Ve Velvarech nám chyběl hlavně vstřelený gól," dodal Mareš. Ten vedl trenérský boj se svým někdejším spoluhráčem z pražských Bohemians Pavlem Janečkem, nyní trenérem Velvar. A samozřejmě si našli čas, aby na hezké časy u Klokanů, které Mareše vynesly až k angažmá v Rusku a do národního týmu zavzpomínali.

Slovan Velvary – Tatran Rakovník 1:0 (0:0). Branka: 68. Müller. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: Budějský, Holub – Mařík. Diváků: 200.
Tatran: Zach – Výborný, Vecka, Junek, Dratva – Kučera, Verner (75. Gögh), Mařík, Rothe (84. Dolák), Schwendt (63. Hradecký) – Máče.