TJ Tatran Rakovník – SK Kladno 1:3 (1:1)

Tatranští svým velmi dobrým pohybem znemožnili hostům dostat se do vážnější šance. Po půl hodině hry se navíc Rakovníku povedl rychlý kontr, kdy Dolák pláchl obráncům, v pokutovém území se zbavil dalšího kladenského protihráče a následně mířil přesně 1:0. Chvilku na to mohlo být v areálu Na Šamotce ještě veseleji. Rakovnický Petrák sice překonal kladenského brankáře Tesaře, ovšem od dvoubrankové pohromy zachránil Kladenské Pechr. Až poté začali hosté hrát aktivněji a ohrožovat domácí svatyni. V závěru prvního dějství ovšem i podle hostujících příznivc zcela zbytečně poslal domácí gólman pronikajícího Šímu. Nařízený pokutový kop pak T. Procházka proměnil 1:1.

Vstup do druhého dějství se fotbalistům Tatranu příliš nepovedl. Hosté měli až moc prostoru. Nejprve se v dobré brankové příležitosti ocitl Šíma a Tóth, ve třiapadesáté minutě ovšem Jan Procházka pohlednou přihrávkou našel volného Kalinu, jenž křižnou technickou střelou poslal Kladno do vedení. „Zaplaťpánbu, že mi tam po dlouhé době padlo. Říkal jsem si, že to už musím dát, jinak končím," usmíval se střelec vítězného gólu Václav Kalina a posteskl si nad nerovným terénem, který způsobu hry jeho týmu nevyhovoval a také nad tím, že v první části ztráceli ve středu hřiště moc míčů.
Když pak domácí nedokázali srovnat Kučerou, šel na plac mladý zabiják Kroutil. Nejprve vytvořil šanci Šímovi a pak sám chladnokrevně upravil na konečných 1:3. „Doufám, že mu to vydrží a pomůže nám," řekl bývalý hráč Boleslavi a Bohemky. Tatran bojoval až do posledních vteřin. Snížit však nedokázal ani při závěrečné sérii tří rohů.

„V prvním poločase jsme byli Kladnu více než vyrovnaným soupeřem. Dařilo se nám pohybem otupovat jejich ofenzívu. Penaltu komentovat nechci, předcházela ji chyba našich dvou hráčů. Ve druhém poločase jsme chtěli ve výkonu pokračovat, bohužel, chyběla nám kvalita. My jsme své šance neproměnily, hosté ano. Mají kvalitnější kádr s hráči, kteří hráli ligu. Hráčům ale nemám co vytknout, bojovali, snažili se," hodnotil utkání kouč Tatranu Rakovník Pavel Mareš.

Tatran Rakovník: Cipra – Novák (73. Červenka), Vecka, Mařík, Výborný – Petrák (62. Doupal), Verner, Máče, Rothe (53. Gögh) – P. Kučera, Dolák (84. Ibraimi). Trenér: Pavel Mareš.