„Pro nás je to velice cenné vítězství a myslím si, že za předvedený výkon jsme si ho zasloužili. Samozřejmě Nymburk prokázal svoji kvalitu, ale my jsme hlavně v defenzivní části podali velice solidní výkon,“ zářil spokojeností kouč Tatranu Pavel Mareš.

První branka duelu padla až na konci první půle, ale zato byla parádní. Doupal vybojoval míč pro Rotheho, jenž uličkou vysunul Máčeho, ten vrátil balon Rothemu a rakovnický záložník obstřelil Jungra. Sotva pak začala druhá půle, zvýšil na 2:0 pro hosty Schwendt. Domácí si poté vytvořili velký tlak, měli i několik tutovek, ale snížit dokázali až v samém závěru, když se z pokutového kopu trefil Petr.

Rakovnického kouče sice další výhra se špičkovým divizním týmem těší, trápí ho však zbytečné ztráty na domácím hřišti. „Škoda, že když porážíme nejlepší týmy, poté doma zbytečně ztrácíme. Nyní nás čeká na Šamotce Meteor a musíme si na to dát pozor a udělat něco trochu jinak, abychom i domácí zápasy zvládali lépe. Doufám, že kluci už ví, že to jde, že jsme schopni porazit kohokoliv. Musíme se na Meteor pořádně připravit,“ dodal Mareš.

SK Polaban Nymburk – Tatran Rakovník 1:2 (0:1). Branky: 89. Petr – 43. Rothe, 48. Schwendt.
žluté karty: 4:2 , diváků: 170.
Tatran Rakovník: Zach – Výborný, Junek, Vecka, L. Dratva – Rothe (70. Dolák), Verner, Mařík, Z. Schwendt (79. Hradecký) – Doupal (51. Gögh) – Máče (90. Petrák). Trenér: Pavel Mareš