Tatran Rakovník – SK Úvaly 3:2 (2:0)

„Počítali jsme s tím, že Úvaly budou těžkým soupeřem, a tak jsme se na ně trochu připravili. Chtěli jsme zahustit střed hřiště, v čemž nám měl pomoci Matyáš Kudela a praví záložníci. Náš systém nám vycházel a dařilo se. Pomohly nám určitě i dva rychlé góly,“ řekl taktiku na úvod trenér Václav Eck.

Co víc si přát, než ve 3. minutě vést 1:0. Kučera posunul míč ve vápně a rychlonohý Kudela jej stačil píchnout kolem gílmana. Neuběhla ještě ani čtvrt hodina a skŕe se měnilo opět. Tentokrát centr Kučery prodloužil hlavou až na zadní tyč Stuchl – 2:0.

Když se pak ve 48. minutě trefil potřetí u všeho přítomný Kučera, zdálo se, že výsledek je fajnový. Jenže po pár minutách se vytáhl hostující záložník nádhernou střelou do šibenice a Úvaly se nechtěly vzdát.

Šance na obou stranách drásaly nervy. Patnáct minut před koncem stačili hosté ještě snížit na 3:2, když Tatran propadl po přímém volném kopu trochu po taktické stránce. Pak už domácí nevypustili žádný souboj a vyrovnat hostům svým odhodlaným přístupem nedovolili.

„Body s tímto soupeřem nás moc těší. Konečně jsme hráli chvílemi naplno a nikdo nevypustil žádný souboj,“ shrnul vítězství Tatranu Václav Eck.

Tatran Rakovník: Zach – Vecka – Čermák, Havel, Hvězda – Hůla (69. Poula), Melichar, Větrovský, P. Kučera – Stuchl (78. Zmeškal), Kudela.