A tady jsou základní pravidla Tip ligy:

V čem je podstata hry?
Jde o to, aby soutěžící správně natipoval co největší možný počet z deseti vybraných fotbalových utkání, která se objeví na tiketu pro dané kolo. Tipovat se může pouze: 
1 – výhra domácích, 0 – remíza, 2 – výhra hostů. Tikety s dvojtipy budou brány jako chybné a nebudou započítány.

Kdo se může Tip ligy zúčastnit?
Každý fanoušek fotbalu, který dovršil plnoletosti, tedy 18 let. Pokud některou z cen vyhraje soutěžící mladší, nebude mu cena předána. Hrát můžete pouze na své pravé jméno, přezdívky nebudou zaevidovány, falešná jména zjistíme a i v průběhu hry z průběžného pořadí vymažeme. Tip ligy se nesmějí zúčastnit zaměstnanci VLP.

Jak se do hry zapojit?
Vždy od soboty do pátku (kromě neděle a svátků) vyjde v Deníku kupon, který vystřihnete, vyplníte na něm potřebné údaje a do pátku jej doručíte do redakce Rakovnického deníku v Poštovní ulici 18, kde je také poštovní schránka. Kupon musí být v redakci do pátku do 14. hodiny.

Kupon můžete zaslat také poštou na adresu Rakovnický deník, Poštovní 18, 269 01, Rakovník. Je nutné, aby kupon došel do redakce včas, proto jako nejzazší bereme čtvrteční poštovní razítko odeslání!
Samozřejmě se můžete zúčastnit soutěže i v ostatních redakcích středočeských Deníků, v každém z Deníků probíhá soutěž obdobně se zaměřením na zápasy z daného regionu.

Každému tipujícímu bude přiděleno startovní číslo, které nalezne ve středečním vydání Deníku, kdy budou vycházet průběžné výsledky. Toto číslo potom bude používat po celou dobu trvání soutěže. Číslo je nutné uvádět na tiket.
Od druhého hracího kola můžete tipovat i po internetu, každý hráč ale musí při prvním tipování odevzdat tištěný kupon s potřebnými údaji.

Hodnocení
Za každý správně natipovaný zápas získá tipující dva body, za špatně natipované utkání o jeden bod přijde. Za celý tiket tak můžete nahrát až dvacet bodů, ale také minus deset, když neuhodnete ani jeden zápas. Pokud se některý z vybraných zápasů neodehraje, nedohraje či začne v pátek před 16. hodinou, nebude hodnocen a získávají za něj všichni tipující nula bodů.

Co bude rozhodovat při rovnosti bodů v kolech?
Jako první rozhodující faktor budeme brát takzvanou Supertrefu, v níž budete tipovat celkový součet všech branek, které padnou v deseti vybraných utkáních pro každé kolo. Pokud budou mít dva nebo více tipujících shodný počet bodů a ani jeden netrefí Supertrefu, rozhodne bližší tip skutečnému počtu vstřelených branek (tzn. pokud Supertrefa bude např. 20, první čtenář tipne 19 a druhý 22, získá cenu první tipující, protože byl blíže).

Pokud by se daní tipující přiblížili Supertrefě stejným rozdílem, přistoupíme na pravidlo první chyby. To znamená, že u tiketů těchto tipujících půjdeme chronologicky odshora dolů a tiket, který bude mít první chybu, vypadává ze šance na cenu v daném kole. Pokud se budou tikety shodovat i v chybně tipovaných zápasech, určí pořadí v kole nižší přidělené startovní číslo.

Co bude rozhodovat o prvních místech při rovnosti bodů v dlouhodobé soutěži?
Pro nejlepších jedenáct hráčů bude opět připraveno slavnostní vyhlášení, v němž se hráči, kteří budou mít stejný počet bodů, utkají v doplňkové soutěži.

Připravili jsme skvělou novinku!
Kromě klasicky vyhlašovaných nejlepších v rámci Tip ligy Rakovnického deníku jsou připraveny další exkluzivní ceny. Ty obdrží hráči, kteří v rámci hlasování Tip ligy ve středočeských regionálních Denících (Benešovský, Berounský, Boleslavský, Kladenský, Kolínský, Kutnohorský, Mělnický, Nymburský, Příbramský, Rakovnický) a Pražském deníku budou mít po třinácti kolech nejvyšší počet bodů. První cena v této nadstavbové soutěži je nádherná – dvoudenní pobyt se snídaní pro dvě osoby v hotelu Berchtold u Velkých Popovic. Druhý hráč v tomto pořadí obdrží volnou rodinnou vstupenku (2 + 2) do Vodního světa v aquaparku Čestlice u Prahy. Třetí cenou je luxusní kniha – Václav Mašek: Věrné sparťanské srdce.

Samozřejmě jsou připraveny i pěkné ceny v rámci našeho regionu, například mezi příznivci soutěže oblíbený sud krušovického piva a nově také internetové a počítačové služby od rakovnické firmy Hacom. Je tedy o co hrát.

Jak dlouho soutěž potrvá?
Celá soutěž bude mít celkem třináct kol. Tipuje se od srpna do listopadu, tedy v celém průběhu podzimní okresní fotbalové sezony. Po posledním kole Tip ligy pozveme jedenáct hráčů na slavnostní vyhlášení.

Přejeme všem soutěžícím hodně štěstí a zábavy!