„Vyhráli ale zaslouženě, protože do hry dali víc srdce,“ konstatoval trenér poražených Milan Staněk, jenž u svého týmu postrádal větší dravost.

Na první branku se čekalo až do 39. minuty a padla do sítě hostů, když Drápal z úhlu prostřelil Procházku.

Hostující snahu o vyrovnání zmrazil hned po třech minutách druhé půle Kratochvíl, který ve snaze odkopnout míč trefil jen nohu Pokorného a sudí nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Z něj Olšiak upravil na 2:0.

Následně se domácí stáhli do defenzivy a málem na to doplatili. Lídr měl několik dobrých šancí ke skórování, ale díky své střelecké nemohoucnosti a výbornému Šmejkalovi v domácí brance se výsledek dlouho neměnil.

Snaha Tatranu byla vyslyšena osm minut před koncem, kdy po závaru dotlačil míč do sítě Beneš. V samotném závěru si po ojedinělém protiútoku naběhl za obranu Žižka a z otočky určil konečný stav 3:1.

Mělník – Tn. Rakovník 3:1 (1:0).

Branky:
39. Drápal, 48. Olšiak z PK, 86. Žižka – 82. Beneš. Rozhodčí: Šípek. ŽK: 5:2. Diváků: 130.

Mělník:
Šmejkal – Martinec – Dydňanský, M. Krejčík, Olšiak – Drápal (77. Žižka), Tomášek, Bárta, Grabmüller – Pokorný (88. Voleman), Melounek (65. Kettner).

Tn. Rakovník:
Procházka – Kratochvíl, Vecka, Vrábík, Kollar – Čermák (60. Urik, 82. L. Kapoun), Hůla (65. Kroupa), Hájek, Poula – T. Kapoun, Beneš.