Ale při troše nadsázky a s přimhouřením očí se dá najít až nečekaně mnoho paralel… Oba zápasy skončily totožným nerozhodným výsledkem 1:1, v obou vedlo hostující mužstvo, v žádném nepadl gól přímo ze hry (v Madridu z penalt, v Městečku z trestných kopů), na obou hřištích zajistili jejich exekuci místní kanonýři (i když porovnání Messiho a Ronalda s Petrem Šídlem nebo Jar. Kotíkem může vyznít poněkud úsměvně…), v obou zápasech museli rozhodčí sahat do kapsičky pro červené kartónky a pohledného fotbalu se nedočkalo jak skoro 100 tisíc fanoušků na stadiónu Santiaga Bernabeu, tak ani 130 platících v Městečku.

Ohnivec Městečko – Sokol Jeneč 1:1 (0:0)

Úvodní minuty patřily herně hostům a nejvíc v 10. minutě vystrašil nejistého Kopernického v domácí brance pokus Herbsta. Pak se ale zvolna začínali prosazovat domácí střelci a o svoji tradiční kanonádu se začal pokoušet především futsalový reprezentant Petr Šnídl.
On, ale i P. Urban nechali vyniknout brankáře domácích. Branky padaly až ve druhé půli, nejprve do sítě Městečka. Jar. Kotík po trestném kopu asi z 20 metrů, který Kopernický trošku podcenil, vychýlil skóre pro hosty – 0:1.

Za chvíli přišla odveta z kopačky P. Šnídla, který namířil z přímého volného kopu přesně k tyči, od ní se míč odrazil za záda Riga – 1:1. Do vedení chtěly jít oba celky. Nebezpečná byla hlavička domácího kapitána Hadravy a daleký centr P. Šnídla, který se snášel k M. Bestajovskému. Ten ho však nezasáhl přesně.

Zápas zdánlivě klidně spěl k remízovému rozuzlení, když v jedné z posledních akcí poslal Hadrava faulem u pomezní čáry téměř až do potoka Jar. Kotíka a vyvolal hromadnou potyčku u střídaček. Ta skončila červenou kartou pro veterány na obou stranách – domácího M. Bestajovského a jenečského Jiřího Kotíka.

Městečko: Kopernický - Procházka - Kučera, Hadrava, Fratina - J. Šnídl (54. Wohl), J. Urban, P. Urban, Mácha - M. Bestajovský, P. Šnídl. Trenér Stanislav Jansa.

VLADIMÍR KUČERA