Jako první jsme vybrali Tomáše Mokrejše, kapitána týmu FC Kings, který stál loni u zrodu futsalového svazu. Tomáš má ve futsale zkušenost i z vyšších soutěží, vše se jistě dozvíte z rozhovoru.

Jak dlouho se futsalu věnuješ a co pro tebe znamená hrát jej ve svém městě?
S futsalem jsem začal roku 2003, kdy jsem se svými nejlepšími kamarády založil celek FC Kings Rakovník. V něm jsem hrál neustále po následujících 7 let a nyní začínám osmou sezónu v jeho dresu.

Během těchto let jsme si zahráli společně nejnižší okresní soutěže až po Středočeský krajský přebor. V Rakovníku hrát je samozřejmě jiné a pro nás lákavé, protože můžeme na zápasy pozvat i známé, což dřív nebylo pravidlem

Co se podle tebe od minulého ročníku změnilo/změní v tom letošním?
Změnila se především kvalita. Mužstva, která nastoupila v minulém ročníku, jsou daleko zkušenější a futsalovější. Úroveň zvedlo samozřejmě i to, že do něj nastoupilo naše „A“ mužstvo, které sestoupilo z kraje a také pražský celek Warriors, který hrává OP v Praze.

Také mužstvo Branova bude jistě oživením, neboť v jeho dresu bude nastupovat ostřílený střelec Havel a náš bývalý hráč Mžourek. To vše náš přebor rozhodně zkvalitňuje.

Také jsi se rozhodl vypomáhat jako rozhodčí, jaké to bylo poprvé?
Bylo to něco jiného, než jsem zvyklý z pozice hráče. Člověk musí dávat pozor na veškeré detaily, aby ani jedno mužstvo nebylo mými výroky rozhněváno a abych neovlivnil výsledek zápasu. Ale myslím, že do budoucna nervozita opadne a bude to z mé strany čím dál lepší.

V čem se obměnil váš tým FC Kings?
Náš tým se obměnil pouze v tom, že v letošním ročníku bude nastupovat v OP v sestavě, která ještě loňský rok hrála Krajský přebor, a ne již v kombinované podobě rezervního mužstva.

Jinak se mnoho změn neudálo a naše opory zůstávají – tedy Milan a Jiří Doškové, Martin Kopřiva, Petr Beneš, Lukáš Konopásek, mladí hráči Volráb s Vávrou a nově brankáři Herink a Trešl.

Jaké máte šance na nejvyšší příčky?
Letos je naším jasným cílem okresní přebor vyhrát a každé jiné umístění by bylo pro nás zklamáním.

Myslíš, že příští rok se přihlásí zase více mužstev?
Myslím, že ANO. Můj názor je, že letos se úroveň v mnohém zlepšila a pokud tomu bude i nadále, tak nemám strach, že by se nehlásilo čím dál více týmů. Třeba na okresu Kladno je nahlášeno přes 50 celků futsalu, tak proč ne i u nás.

Váš tým bude pořádat i nějaké turnaje, na který se těšíš a který nabídne lepší podívanou?
Turnaje pořádáme dva, a to v halové kopané a ve futsalu. Oba turnaje jsou velice atraktivní, neboť se na palubovce v Rakovníku představuje mnoho známých hráčů a celků. I letos jsou přihlášeny týmy z Prahy, Kladna, Chomutova nebo Klášterce nad Ohří.

Pro diváky v Rakovníku je asi atraktivnější halová kopaná, které je zde velice populární, ale pro mě je jednoznačně větší lákadlo futsalový turnaj, jenž je u nás ve městě jediný.