Tomáš je nejen nedílnou součástí rakovnického týmu, se kterým se velkou měrou podílel na konečném 4. místě po podzimní části, ale také má za sebou ve svém věku řadu brankářských kempů a starty v okresních i krajských výběrech.

„Koncem října jsem se zúčastnil dvoudenního kempu krajského výběru U-15 ve sportovním areálu v Nymburku. Během těchto dní jsme absolvovali dva tréninky, dvojzápas proti pražskému výběru a modelový zápas mezi sebou.

Po prvním dni jsme šli do vířivky po skupinách a mezitím jsme se mohli dívat na trénink nymburských basketbalistů. Na konci dne jsme měli taktickou poradu. Druhý den dopoledne jsme sehráli dvojzápas proti pražskému výběru. Hrálo se 2x25 minut. Oba zápasy jsme prohráli. Pražský výběr přijel s dvěmi jedenáctkami. My jsme zkoušeli různé varianty,“ takto převyprávěl dění v nymburském kempu gólman Tomáš Pešek.

Tento chlapec v rukavicích může takovéto kempy porovnat a zhodnotit, který má jakou úrověň, protože již v minulosti nějaké absolvoval. Svoje zkušenosti by chtěl především uplatnit v jarní části divizní soutěže a být svým spoluhráčům co největší oporou za jejich zády.

„Tréninky byly kvalitní. Poznal jsem tam nové kluky, ale některé jsem znal už z dřívějška. Byli zde převážně kluci z Příbrami a Kladna, ale také z Mladé Boleslavi a Kolína.

Potkal jsem tady například Tomáše Bystřického z SK Kladno nebo Filipa Hňupa – gólmana z Příbrami, se kterým jsem absolvoval již nějaké společné tréninky. Gólmani jsme tam byli celkem tři. Také trenéři byli z ligových mužstev. Byli přísní, ale kvalitní.

Tento kemp sloužil k nominaci Středočeského kraje na Kouba Cup, který se koná na jaře, tak doufám že ještě dostanu šanci, abych se tam dostal,“ přeje si Tomáš Pešek.