Sokol Nové Strašecí
– Milevsko 0:0

Na ukazateli skóre svítila sedmdesátá šestá minuta. Dlouhý míč za hostující obranu se snaží před vyběhnuvším brankářem tečovat strašecký forvard Tomáš Kapoun. Dochází ke střetu a strašecký hrotový útočník se kácí k zemi. Zlomil si nohu v kotníku. Na místo okamžitě volají Strašečtí sanitku. Diagnóza je nejen po sportovní stránce, ale i z pohledu osobního života velmi špatná.

Příliš do řeči nebylo v tu chvíli a ani po utkání nikomu z přítomných. O tom, že Nové Strašecí ztratilo na svém hřišti dva cenné body proti slabému soupeři, příliš nikdo neuvažoval.

„Samozřejmě, že mne mrzí ztráta dvou bodů na domácím hřišti, ale daleko více je pro mne krutější zpráva o Tomáši Kapounovi, který má velmi vážné zranění. Doufám, že Tomáš nebude mít žádné vážnější komplikace a že se brzy uzdraví. Teď mám na mysli především osobní život, vůbec ne po sportovní stránce. Přeji mu tak tímto vše nejlepší a ať se brzy uzdraví," řekl strašecký lodivod Miloslav Mrázek v závěru svého hodnocení.

V samotném utkání pak byli domácí jasně lepším celkem. Vytvářeli si řadu šancí, ale fotbal se hraje na branky. A ty Strašečtí vstřelit nedokázali.

Už v první minutě spálil dobrou brankovou příležitost Kaválek. „Kaválek z vápna v dobré střelecké pozici netrefil branku. Když nad tím nyní přemýšlím, jako by tato akce z první minuty předznamenala celý vývoj utkání," komentoval Miloslav Mrázek.

Poté sice velmi nebezpečně zahrozili hosté, ale Kut křižnou střelu směřující do šibenice vyrazil. „Byl to fantastický zákrok Kuta. Dalo by se říci, že to však byla jediná šance hostů v utkání. Do ničeho jiného jsme je nepustili," řekl k jedinému ohrožení strašecké svatyně trenér Mrázek.

Z větších akcí stojí za zmínku ta z dvacáté minuty. Po rohovém kopu se dostal míč k Lukáši Mrázkovi, ten křižnou střelou překonal brankáře. Najednou se však u tyče, kam směřoval míč, objevil milevský obránce a z brankové čáry míč odkopl.

O patnáct minut později měli Strašečtí další stoprocentní brankovou příležitost. Bojovník jménem Lukáš Mrázek vysunul Vašáka, ten odcentroval do pokutového území, kde číhal snajpr Kapoun. „Hlavičkoval z malého vápna do odkryté branky. Najednou se zde ocitl brankář, jenž předvedl zákrok z říše snů. Míč vyrazil nad sebe, ten už padal do branky, kde jej obránce ale stihl opět z brankové čáry vykopnout," popsal situaci kouč Mrázek. Následně měli Strašečtí několik šancí, ale ani ty nedokázali brankově zužitkovat.

Ve druhém poločase se musel strašecký brankář Kut nudit. Hrálo se defakto na jednu branku, a to na tu týmu Milevska. Střely Vašáka či Witmayera však brankář bravurně pochytal. I podle názorů fanoušků z hostujícího tábora odchytal brankář Milevska životní utkání. Neujal se ani projektil Kapouna, jenž si míč zpracoval na prsa a poté jej vyslal směrem k milevské brance. Další obrovskou šanci měl Witmayer. Jeho hlavičku vytěsnil brankář na břevno. Míč se odrazil a padal před brankovou čáru. Před dobíhajícím Kapounem a Lukášem Mrázkem však hostující obránce uklidil míč do bezpečí.

Poté se řítil sám na brankáře Lukáš Mrázek. Vyběhnuvšího brankáře obstřelil. Jenže. Fantastickým zákrokem gólman míč vyrazil mimo tři tyče. V již zmíněné 76. minutě přišel onen nešťastný okamžik Tomáše Kapouna. Ještě v nastaveném čase mohl tři body na stranu domácí urvat Dymov. Ve skluzu se snažil dotlačit míč do branky. Ale opět ten samý scénář. Milevský obránce na poslední chvíli a špičkou míč směřující do branky odkopl.

„Kdo to neviděl, tak neuvěří. Sice jsme už počtvrté v řadě neprohráli, ale dnes se remíza pomalu porážkou nazvat dá, protože to, co chytil brankář hostů, bylo až neuvěřitelné, a když už jsme jej překonali, tak jej čtyřikrát zachránili obránci na brankové čáře," komentoval trenér Miloslav Mrázek.

Nové Strašecí: Kut – Dymov, Bláha, Duchoň, Razím – Chaloupka, Mrázek J. (70. Mrázek D.), Mrázek L., Vašák – Kapoun (76. Kroupa), Kaválek (55. Witmayer). Trenér: Miloslav Mrázek.