Jak to bude vůbec se sestavou Rakovníka? Na posledním přípravném utkání, kde FKR prohrál s žáky Žatce 1:10, měl trenér Milan Klos k dispozici čtrnáct hráček.

Brankářka Monika Pavlíčková bude jistě důležitým a základním kamenem sestavy. Právě Moniku v posledním zápase spoluhráčky postrádaly, ale celkem slušně ji dokázala zastoupit patnáctiletá Horáčková z juniorského týmu. V sestavě Rakovníka se bude objevovat převážně mimoregionová síla, protože z rakovnického okresu v týmu zbyla kromě brankářky jen kapitánka Novotná, záložnice Andrová a obranářské duo Brabcová s Roubíkovou.

Pokud zavzpomínáme na loňskou sezonu, i tam se v poháru ČMFS dostaly rakovnické ženy dost daleko a natrefily na tým SK Slavia Praha. Z prohry 0:8 ale žádné skandály nebyly, protože i tak to byla pro fotbalistky pěkná zkušenost.

V té době byl s družstvem ještě trenér jan Janota. Nový trenér Klos je s děvčaty od přípravy a bude to tak jeho premiéra v technické zóně, co se mistrovských zápasů týče. Bude záležet i na rozestavení na hrací ploše. Hráčky, které byly vždy zvyklé hrát systémem 4–4–2, se nyní učí úplně jiné rozestavení. Bude to na Spartu platit?

Ať už bude výsledek jakýkoliv, fotbal slibuje pěknou podívanou. Na lavičce Sparty by se měl objevit bývalý trenér reprezentačního celku žen Dušan Žovinec.

Přijďte podpořit rakovnické fotbalistky na trávník do Jesenice.