Bylo vaším hlavním cílem udržení se v I. B třídě?
Záchrana soutěže byla opravdu naším hlavním cílem, i když jsem si nejprve myslel, že bychom mohli hrát klidný střed tabulky. Po zimní přípravě, kterou bych označil za nejhorší za dobu, kdy jsem jako trenér u mužstva, mě
ten optimismus dost rychle opustil.

Jak hodnotíte jarní část sezony? Co se nedařilo?
Především se nepodařilo dohnat tréninkové manko. To bylo znát především v prvních zápasech v Lužné a s Kněževsí. Potom, jak přibývala herní praxe, tak výkony jednotlivých hráčů šly nahoru.
Výsledkově to však bylo střídavé. Celkem překvapivé remízy v Dobřichovicích, Mutějovicích a Braškově střídaly zbytečné remízy doma s Žebrákem a s SK Senomaty, prohra ve Zdicích a doma s Doksy a povinné výhry s Královým Dvorem B a Jesenicí.
Klíčovým pro záchranu se nakonec ukázalo utkání v Letech. Tady mě zklamal přístup některých hráčů, kteří na utkání z různých důvodů neodjeli. Troufnu si tvrdit, že kdybychom tam nezískali ani bod, tak jsme s velkou pravděpodobností sestoupili.
Jedenáctka hráčů, která na utkání odjela však bojovala velmi statečně a zvítězila 3:1. Pak už se přestalo trénovat úplně. V posledních dvou zápasech, zejména v tom posledním v Praskolesích, bylo už určitě znát uspokojení ze záchrany soutěže.

Na vaše domácí zápasy chodilo poměrně dost fanoušků, čím to podle vás bylo?
Těch důvodů je určitě víc. Klub má hodně dobrých fanoušků, kteří jezdí i na naše zápasy venku. Celkové prostředí areálu i se zázemím přímo vybízí ke strávení příjemného odpoledne a mnohdy i pozdního večera.
Dále je na návštěvách znát, že se hrálo celkem pětkrát derby, to je návštěva vždy větší z obou táborů. V neposlední řadě v Městečku, ať se vyhraje nebo prohraje, vždy se hraje „na férovku“.
Nikdy jsme se nepokusili body získat jinak, než na hřišti a to si myslím, že musí pravý fanoušek ocenit.

Vyzdvihl byste práci některých hráčů? Kdo naopak zklamal?
Nebudu tady nikoho jmenovat. Je asi zbytečné vyzdvihovat práci tahounů mužstva protože od nich se to očekává. Já si hodně vážím toho, že v Městečku se bojuje jako parta a jedině díky tomu, jsme mohli zvládnout i důležité zápasy, ve kterých jsme se nesešli v optimální sestavě.
Samozřejmě, že nikdo se v průběhu jara nevyhnul slabším chvilkám a na druhou stranu každý odehrál nějaké velmi dobré zápasy.

Přemýšlíte o posilách, nebo nějakých změnách na další sezonu?
Vzhledem k našemu dost úzkému kádru a věkovému složení mužstva musíme o posilách přemýšlet permanentně. Vše se odvíjí od zájmu hráčů zahrát si fotbal v příjemném prostředí a v dobré partě na ryze amatérské úrovni.
A dále na ochotě mateřských klubů, které mnohdy hráčům brání ať už přímo nebo vznášením neúměrných finančních požadavků, které jsou někdy úplně mimo realitu. Uzavřené jednání zatím není s nikým. Rádi bychom udrželi hráče, které máme na hostování, což jsou Procházka, Wohl a Fratina a dále bychom chtěli získat nejméně jednoho nového.

Plánujete už přípravu, nějaké soustředění?
Poprvé jsme se tradičně sešli na turnaji v Pustovětech a trénovat začneme od21.7. Dále nás čekají ještě turnaje v Pavlíkově 24.7. a 7. 8. v Zichovci. Uvidíme podle možností hráčů. Jestli se nám tam ještě podaří vložit jeden zápas.

Jaké jsou vaše cíle v dalším působení I. B třídy?
Pokud se podaří ještě doplnit stávající kádr a hráči budou přistupovat k tréninkům a zápasům zodpovědně, tak si myslím, že můžeme hrát klidný střed tabulky. Pokud by treninková píle zůstala na stejné úrovni jako dosud, nemohl by být cíl jiný než záchrana v soutěži a byla by to znovu opravdu „těžká písemka“.