Jak probíhala vaše letní příprava?
Letní přípravu jsme zahájili prvního srpna na našem novém hřišti. Tréninky probíhají dvakrát týdně - úterý, čtvrtek. Od šestého do osmého srpna jsme byli na minisoustředění na Šumavě, kde jsme se zúčastnili turnaje na Borových Ladech za účasti dalších pěti družstev z místních okresů. Tento víkend jsme odehráli turnaj v Bělči, kde byla čtyři mužstva a o nadcházejícím víkendu už hrajeme první mistrovské utkání s Oráčovem na našem novém hřišti. Zatím je nová pouze hrací plocha, kabiny jsou ve výstavbě.

Můžete nám k vašemu novému hřišti říct něco víc?
V loňském roce bylo naším výborem oddílu kopané rozhodnuto, že se postaví nové kabiny. K realizaci došlo začátkem letošního roku a za podpory místního obecního úřadu a několika “sponzorů“ - většinou z řad našich příznivců. Hodně hodin také odpracovávají hráči, členové výboru oddílu. A když už budou nové kabiny, tak se dohodlo, že se zrekonstruuje hrací plocha, která byla ve velmi špatném stavu. Finanční prostředky na celkovou rekonstrukci plochy se získaly formou sbírky mezi hráči, fanoušky a ostatními obyvateli obce. Travnatá plocha je již připravena a na ní zahájíme mistrovskou soutěž. Celou jarní část včetně dvou tréninků týdně jsme absolvovali v nedaleké Bělči, jejichž činovníci nám velmi ochotně vyšli vstříc a za to jim patří velký dík.

Došlo ve vašem týmu k nějakým zásadním změnám?
V kádru dramatické změny nenastaly, podařilo se nám prodloužit hostování dvou hráčů a dva hráče jsme získali na přestup. Jeden hráč odešel do Bělče výměnou, a jeden hráč ukončil činnost hlavně z pracovních důvodů.

Jaké si kladete cíle do nové sezóny?
Cílem našeho oddílu je udržení se v této soutěži a vylepšení herního projevu. Devadesátpět procent hráčů je ze Sýkořice a okolí. Spíše půjde o “srdíčko“, než o nějaký velmi kvalitní herní projev.

Koho považujete ve II. třídě za největšího favorita a adepta na postup do B třídy?
Týmy, které budou dle mého názoru hrát v horní polovině tabulky, jsou Pavlíkov, Branov, Oráčov, Tn. Rakovník B, Zavidov.