Úvaly – Sokol Nové Strašecí 2:0 (1:0)

Do utkání vstoupili mnohem aktivněji hosté ze Strašecí. Již v páté minutě nastřelil Ducár břevno domácí svatyně. Úvalští fotbalisté hru posléze vyrovnali a postupně začali mít i navrch. V 10. minutě utkání předvedli domácí, jak je fotbal jednoduchý. Rychlý brejkem a narážečkami se dostal k míči Kaucký. Tvrdou střelou, která se odrazila od břevna do brány, otevřel skóre zápasu- 1:0. Domácím narostlo sebevědomí a bylo jich plné hřiště. Hodně aktivní domácí mohli zatížit konto hostujícího brankáře Kuta ve dvacáté minutě, ale tvrdý projektil skončil na břevně. Po pětedvaceti minutách zahrozili i strašečtí hráči. Mrázek skvělou přihrávkou do volného prostoru vybídl Stuchla, jenž se řítil z úhlu sám na domácího gólmana. Toho se mu podařilo obstřelit. Bohužel vracející se obránce stihl míč včas zahrát do bezpečí. Před koncem prvního dějství se ještě jednou ve velké šanci ocitli domácí. Míč se po rohovém kopu odrazil až k volnému úvalskému hráči, který se snažil tvrdou střelou překonat Kuta. Jeho rána byla ale zblokována Ducárem.

Do druhé půle vstoupilo Nové Strašecí s cílem a myšlenkami zvrátit nepříznivý vývoj zápasu. Bohužel již v 55. minutě se plány zkomplikovali, neboť se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Všemu předcházela hrubá chyba hostujícího zadáka Štiky. Ten šel do hlavičkového souboje s vlastním spoluhráčem. Míč propadl až k osamocenému Vojtěchovi, který se řítil sám na Kuta a lobem přes gólmana poslal míč do strašecké svatyně podruhé – 2:0. Hosté nesložili zbraně a snažili se alespoň výsledek korigovat. V brankové šanci se ocitl nejprve hostující Krumhanzl, ale obránce stihl míč útočníkovi včas ukopnout, a když neuspěl ani Brzák po rohovém kopu, odcházeli strašečtí fotbalisté ze hřiště s porážkou 2:0.

„Musím přiznat, že domácí i přes naší snahu byli lepším mužstvem. Vyhráli naprosto zaslouženě. Rád bych se zmínil o výborném výkonu rozhodčích,“ vrátil se k utkání strašecký lodivod Miloslav Mrázek.

Sokol Nové Strašecí: Kut – Štika – Havel, Duchoň, Soukup – Stuchl, Mrázek, Černý (55. Krumhanzl), Vašák – Ducár, Lupák (60. Brzák).

Trenér: Miloslav Mrázek