SK Rakovník –
FK Králův Dvůr 0:8 (0:5)

Hosté k utkání přijeli s širokým kádrem, zatímco domácí hráči nastoupili bez nových tváří v týmu a lepší fyzická kondice se postupně začala projevovat. Do první velké šance se Královodvorští dostali již v první minutě, ale domácí obrana ji přestála a hra se vyrovnala. Přesto další větší šanci měli hosté, když zkušený stoper Tomáš Šilhavý po rohu zůstal zcela osamocený a v ideální pozici svoji hlavičku poslal nad Peškovu branku. Ve 20. minutě přišla velká příležitost Rakovnických, když nejprve Červený trefil v dobré pozici tyč a při dorážce P. Tvrz svoji střelu poslal do břevna Krčkovy branky. O pět minut později se pěkně na vápně uvolnil až do ideální pozice Pucholt, ale zakončil jen do Krčkovy náruče. Po půl hodině hry ovšem došel rakovnickým hráčům dech a třetiligový soupeř jim během pěti minut vstřelil tři krásné branky – 0:3. Na hřišti bylo rázem jen jedno mužstvo a Králův Dvůr se do poločasu trefil ještě dvakrát – 0:5.

Hosté do druhého dějství prostřídali, hra se opět srovnala a další branky i díky dobrým zákroků domácího Peška dlouho nepřicházely. Hosté se prosadili až v 70. minutě, kdy kombinační akci zakončili pěknou brankou – 0:6. Domácím docházely postupně síly ještě více a o deset minut později Králův Dvůr skóroval posedmé – 0:7. Poslední gól vstřelili hosté těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího Vyhnanovského – 0:8.

„Se soupeřem jsme vydrželi běhat prvních dvacet pět minut, poté celý tým odpadl a předvedená hra nebyla dobrá. Hráči nemají fyzičku a po půl hodině přestali plnit taktické pokyny, soupeř nás trestal a popravdě jsem tak jednoznačný výsledek neočekával," byl zklamán nový kouč SK Rakovník Libor Šíma, podle nějž byl rozdíl ve fyzické připravenosti rozhodující. „Bohužel nemáme kde brát a soupeř nás prostě uběhal. Kdybychom na ně stačili fyzicky, tak se v uvozovkách rozdíly mezi týmy smažou, maximálně by nás přehráli fotbalovostí. Je tam rozdíl dvou soutěží, kdybychom prohráli třeba o pět, šest branek, dalo by se to očekávat, ale kdo tam byl tak by mi dal za pravdu, že to mohlo klidně skončit i rozdílem deseti gólů."

Domácí tým má nyní týden na to, aby se kvalitně připravil na příští sobotní zápas, kdy se hráči SK Rakovník střetnou na své půdě s Karlovými Vary v rámci předkola MOL Cupu.
SK Rakovník: Pešek – Beneš, Rohla, Hornof (70. Kýzl), Severin – Mates (46. Faigl), Sklenka, Pucholt (75. M. Tvrz), P. Tvrz – Fojtík (60. R. Hamouz) – J. Červený. Trenér: Libor Šíma.

Autoři: Josef Rod, Marek Tvrz