Tatran Rakovník – Sokol Vraný 2:1 (0:1)

To, že se vítězství nerodilo snadno, věděl i kouč rakovnického mužstva Libor Šíma. „Vítězství jsme si vybojovali díky kolektivnímu nasazení. Za to zaslouží hráči pochvalu i poděkování," nechal se slyšet na oficiálních webových stránkách klubu trenér Libor Šíma. Rakovničtí do utkání nevstoupili dobře, hosté byli aktivnější, ale žádnou větší šanci si nevytvořili. Atmosféru utkání pokazila nepříjemná situace. Hostující brankář se snažil zabránit domácí šanci, ale v pádu si přisedl nohu. Zranění bylo tak vážné, že jej musela odvést do rakovnické nemocnice sanitka. Podle informací Rakovnického deníku má brankář vykloubený kotník a také zlomené kůstky. Sádru by měl mít minimálně šest týdnů a vůbec není jisté, zda začne chytat na podzim.

Postupem času převzali otěže zápasu domácí fotbalisté, vytvořili si několik šancí, ale nakonec zůstalo jen u nich. Necelých sedm minut před koncem prvního poločasu se znenadání dočkali hosté. Po rohovém kopu si míč do vlastní sítě srazil Beneš. Druhé dějství začalo náporem Tatranu, ale vyrovnávací branku Šiky přímo z rohového kopu sudí neuznal. Vyrovnání se domácí dočkali až v 55. minutě, když si na rohový kop naběhl Verner – 1:1. O deset minut později se blýskl Schwendt, jenž si pohrál se stoperem a mazácky překonal gólmana – 2:1. Čtvrt hodiny před koncem utkání musel předčasně do sprch domácí gólman Zach, jenž před vlastním pokutovým územím poslal k zemi soupeře. Domácí ale oslabení ustáli. „Až na úvodních patnáct minut jsme nepodali špatný výkon. Brankáři přejeme, brzké uzdravení a co nejméně komplikací," vzkázal Libor Šíma.

Tatran Rakovník: Zach – Výborný, Pidrman, Beneš, Melichar (72. Weis) – V. Mutinský (74. Gloser), Verner, Šika, Gögh (90. Dvořák), Čermák – Schwendt.