SK Český Brod – SK Rakovník 3:0 (2:0)

Domácí se před zápasem netajili tím, že by po vítězstvích nad Brozany a Litvínovem chtěli i v tomto středočeském derby získat tři body a zvýšit svou naději na záchranu v divizi. Byli to však hosté, kteří v úvodu duelu měli více ze hry a ve 14. minutě byli blízko k vedoucí brance, když Hertl pěkně uvolnil Isteníka, kterému však gólman Sova při kličce míč konečky prstů vyškrábl do zámezí. Poté domácí postupně získávali iniciativu, ale hrozili zejména po standardních situacích. Po jedné z nich se ve 41. minutě ujali vedení 1:0. V první minutě nastaveného času prvního dějství přidali druhou branku, když využili nepovedené přihrávky Razíma Hájkovi, kterého poté důrazný českobrodský útočník v souboji přetlačil a poslal merunu do sítě. Rakovničtí, kterým z rodinných důvodů chyběl Vaidiš, do druhého poločasu vstoupili se snahou o korekci skóre. Blízko k tomu měl Franěk, který se v 51. minutě proháčkoval mezi obránci, ale gólman Sova mu střelu z penaltové značky chytil. Další příležitost hosté měli v 69. minutě, kdy Majer na malém vápně soupeře vyhrál hlavičkový souboj s protihráčem, ale dobíhajícímu Fraňkovi už zdvižený praporek asistenta rozhodčího, který signalizoval ofsajd, nedal šanci poslat míč do prázdné klece. Osm minut před koncem střetnutí domácí pečetili své vítězství, a to zásluhou vlastního gólu Krejčího, který při závaru v pokutovém území ve snaze ukopnout merunu jejich útočníkovi poslal ji pod břevno Šímovy svatyně.

„Věděli jsme, že nás v Českém Brodě čeká těžký zápas, v němž můžou hrát i různé postranní vlivy, což se nakonec potvrdilo. Zejména v prvním poločase nás sudí moc do hry nepouštěl a navíc nás trestal nejen trestnými kopy, ale i žlutými kartami. Proto jsme se rozhodli ze hřiště stáhnout „žlutého“ Isteníka a Poláška a dohrát utkání bez vyloučeného a zraněného hráče. Víc jak porážka mě tentokrát mrzí konečný výsledek, který neodpovídá průběhu střetnutí. Domácí navíc vyhráli stejným poměrem, jakým na podzim prohráli u nás a při konečném účtování, kdybychom měli oba stejný počet bodů, má vzájemné skóre vliv na umístění v tabulce," poznamenal rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Šíma – Bláha, Hájek, Fojtík, Razím – Mrázek, Mžourek, Hertl ( 60. Krejčí), Isteník (55. John) – Polášek (67. Majer), Franěk. Trenér Radim Suchánek.
V dalším divizním kole SK Rakovník přivítá v neděli 18. května v 17 hodin na svém hřišti SK Horní Měcholupy, který také bojuje o záchranu v soutěži.