Arsenal Česká Lípa – SK Rakovník 2:1 (1:1)

Zápas starších žáků začal pro hosty příznivě, protože už ve 4. minutě Romanovskyi využil zaváhání domácí obrany ke skórování – 0:1. I přes počáteční sprchu se domácí snažili o srovnání brankového účtu a vytvořili si několik šancí. Při jedné z nich byl jejich útočník faulován a Severočeši z nařízené penalty vyrovnali na 1:1.

Do druhého poločasu domácí nastoupili s cílem strhnout vítězství na svoji stranu, což se jim podařilo z dalšího pokutového kopu, který rozhodčí nařídil za ruku rakovnického obránce ve velkém vápně.

Arsenal Česká Lípa - SK Rakovník 4:2 (1:1)

V utkání mladších žáků byli domácí od začátku lepším týmem, a když se šest minut před přestávkou ujali vedení, těžko by někdo na Rakovník sázel. Bojovný průnik Nováčka středem hřiště a následný důraz útočného dua Knor - Nágl však přinesly ještě v prvním poločase vyrovnání, o což se postaral Nágl. Akcie hostí šly opět dolů po dvou gólech v úvodu druhého dějství, kdy si neohlídali hráče při rohových kopech.

Osm minut před koncem duelu zdramatizoval jeho závěr Cajthaml, který nasměroval do českolipské sítě centr agilního Nágla a snížil vedení domácích na 2:3. Poté rakovničtí hráči měli několik příležitosti vyrovnat, ale byli to naopak Severočeši, kteří se těsně před závěrečným hvizdem hlavního arbitra po bleskovém protiútoku radovali z gólu, kterým si pojistili své vítězství.

JAROSLAV MOKREJŠ