„Na pohybu některých hráčů bylo znát, že jsou v plném tréninku. Přesto jsme měli téměř celý zápas uzemní převahu,“ komentoval trenér Suchánek.

SK Rakovník – DDM Stará Role 1:0 (0:0)

Na namrzlé karlovarské umělé trávě v neděli nastoupil rakovnický tým k prvnímu letošnímu utkání s několika změnami oproti podzimnímu kádru. Chyběli v něm Rencsok, který se vrátil na Slovensko, Kapoun, jenž ukončil hostování z Tatranu Rakovník, a Pekárna, který zanechal aktivní činnosti. Naopak se v něm objevili hráči, jež byli na hostování – Stuchl (na podzim oblékal dres Tatranu Rakovník), John, Setnička (oba byli v FC Jesenice) a Elsnic (FK Kněževes), z dorostu Lupák. Novou tváří v sestavě SKR byl obránce David Kroupa z Chmelu Mutějovice a staronovou Lukáš Mrázek z Nového Strašecí, který má zájem opět za Rakovník hrát, ale zatím mezi kluby nedošlo k dohodě. Naopak avízovaný příchod Vecky z Tatranu Rakovník se nekoná. K utkání pro nemoc nemohl nastoupit Karel Franěk a Majer, jehož čeká operace třísel.
Od začátku duelu, v němž mužstva střídala hráče hokejovým způsobem, měli navrch Rakovničtí. Vytvořili si několik brankových příležitostí, z nichž největší měli Bláha, Polášek a Stuchl, ale jejich projektily mířily mimo tyče nebo je zlikvidoval gólman soupeře. Ten v prvním poločase vážněji Šímu neohrozil.

Po změně stran tlak Rakovníka ještě narostl a po hodině hry Hertl přesným pasem poslal na zteč Poláška, který přesnou střelou rozhodl o osudu zápasu. Krátce nato sice Západočeši po ojedinělém závaru před rakovnickou svatyní mohli vyrovnat, ale míč mířící do sítě se odrazil od bránících hráčů do zámezí. Poté mohli pojistku na výhru přidat Stuchl a dvakrát Lupák, výsledek však zůstal beze změny.
„Na pohybu některých našich hráčů bylo znát, že jsou v plném tréninku, který je dost náročný. Přesto proti snaživému soupeři jsme měli po celý zápas územní převahu a kdybychom proměnili několik gólových šancí, mohlo být naše vítězství podstatně vyšší. Západočeši měli prakticky jen jednu brankovou příležitost,“ ohlédl se za střetnutím rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Šíma – Krejčí, Fojtík, Elsnic, Kroupa – Bláha, Mžourek, Mrázek, Isteník – Stuchl, Polášek. Střídali Hájek, John, Vaidiš, Setnička, Lupák a Hertl.

Ostatní výsledky
V dalších zápasech I. kola Buldoci Karlovy Vary remizovali s rezervou Baníku Sokolov 0:0 a Viktorie Plzeň U 19 vyhrála nad Jiskrou Hazlov 4:1. Volno měly Union Cheb a Viktoria Vejprnice. Rakovničtí další zápas na Karlovarském turnaji sehrají v neděli 27. ledna se svým divizním soupeřem Jiskrou Hazlov.