FK Chmel Mutějovice – AFK Loděnice 1:2 (0:2)

V úvodu zápasu se ještě obě mužstva snažila hrát fotbal. Do první šance se v 5. minutě dostal po odraženém míči na velkém vápně Sajner a střelou zpoza obránce orazítkoval břevno branky hostí. Vzápětí se potvrdilo staré známé „nedáš – dostaneš“. O minutu později totiž z úctyhodné vzdálenosti pětatřiceti metrů vystřelil hostující Dostál a k velké radosti hostí skončila jeho střela za brankářem Aksamitem – 0:1. Od tohoto okamžiku byli hosté lepším mužstvem, ale šance Pospíšila skončila lobem přes branku a Frydrychovo sólo zmařil gólman Aksamit. Ke druhému gólu hostí napomohla chybným odkopem domácí obrana, nabídnutou šancí hostující Pospíšil nepohrdl a střelou po zemi k protilehlé tyči prostřelil Aksamita – 0:2. Těsně před koncem poločasu mohl snížit Sajner, ale jeho tečovaná střela skončila i podruhé na břevně branky hostí.

Břevnový hattrick završil hned v úvodní minutě druhého poločasu střídající Suchánek. Branky se domácí dočkali v 55. minutě. Staněk zatáhl po levém křídle, odcentroval do velkého vápna, kde Sajner narazil Knapovi, který z hranice velkého vápna prostřelil hradbu bránících hráčů – 1:2. Zlom utkání nastal v 59. minutě, kdy bránící Bureš musel zatáhnout za záchrannou brzdu a po faulu na unikajícího Pospíšila uviděl červenou kartu. Hosty přestal zajímat fotbal, soustředili se na neustálé zdržování a simulování, kteroužto aktivitu ostatně provozovali po celé utkání, a dařilo se jim mistrně kouskovat hru. V 73. minutě musel opustit hřiště po druhé žluté kartě hostující Pavel Frydrych. Atmosféra na hřišti značně zhoustla, o chvíli později ho do sprch následovali po vzájemném souboji Suchánek s Tomášem Frydrychem. Pětici hříšníků doplnil v 84. minutě hostující Kovač, když v jasné gólové šanci srazil unikajícího Staňka. V závěru utkání se domácí chmelaři dostali do drtivého tlaku, ale žádná z jejich šancí v brance hostí neskončila a alespoň vyrovnání nepřinesla.

Mutějovice: Aksamit – Šťastný – Kroupa, Holý, Beránek (46‘ Bureš) – Linhart, Knap, Rendl (75‘ Pacourek), Rosa (46‘ Suchánek) – Sajner, Staněk.
Trenér: Zdeněk Weis, st.

AUTOR: Eva Dušková