„Poté, co napadl v pátek sníh, jsme moc nepočítali, že budeme hrát. Terén byl opravdu hodně obtížný, na druhou stranu byl pro oba týmy stejný. Pořád jsme řešili, proč se vlastně hraje, začátek jsme vůbec nechytli a první poločas byl z naší strany tragický,“ mračil se trenér Nového Strašecí Miroslav Procházka. 

Domácí na Novostrašecké vlétli a po pěti minutách vedli 2:0, když v útoku řádil hlavně Mikolanda, který vstřelil první a krátce před poločasem i čtvrtý gól. „Je to opravdu kus chlapa a neprohrál jediný vzdušný souboj. A když dostal balon do nohy, také o něj prakticky nepřišel. Dal nám dva góly a bylo opravdu těžké ho od balonu odstavit,“ krčil rameny novostrašecký kouč. 

O zbylé góly Nespek se postarali Večera s Peštou a druhá půle už se víceméně dohrávala. Novostrašečtí v ní nebyli daleko od čestného úspěchu. Svoboda ale trefil břevno a střely Kaválka a Trnky gólman Drážek vyrazil. Na druhé straně chytil jeho brankářský protějšek Pešek domácím ještě další dvě tutovky. 

„Bohužel, rozhodlo už prvních deset minut. V každém souboji jsme byli druzí a ani jsme je nechtěli podstupovat, protože to bylo fakt o zranění. Pořád se na nás valil jeden útok za druhým a po první půli už nebylo co řešit,“ byl zklamaný Procházka.

Nespeky – Nové Strašecí 4:0 (2. a 40. Mikolanda, 5. Večera, 30. Pešta). N. Strašecí: Pešek – Beneš, Bláha, L. Mrázek, Palko – Mžourek, Trnka – Kapek (72. Ludvík), Kaválek, Erba – Svoboda.