VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Už deset let funguje TIP LIGA a Hronec nevynechal ani kolo

Rakovník - Prohlédněte si s námi zajímavosti a fakta o tipovací soutěži Deníku, která oslavila 10 let.

18.3.2011 1
SDÍLEJ:

Josef Hronec nevynechal žádné kolo TIP LIGY za celých deset letFoto: Foto: Deník/Bianka Joglová

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Už deset let můžete s deníkem hrát TIP LIGU. K nám ale nemusíte nosit vysoké částky a za ně si vsadit. Stačí si koupit Deník v příslušné oblasti a pomocí kupónu natipovat 10 vybraných fotbalových zápasů od okresu až k momentální nejvyšší soutěži, kterou hrají celky na vašem území.

Když se vrátíme o deset let zpět, jsme v podzimu roku 2000 a také na počátku a vzniku Tip Ligy. Tenkrát se noviny jmenovaly Deník Bohemia. Díky panu Josefu Hroncovi, který uchovává všechny tikety z minulých let, jsme mohli shromáždit tak obsáhlý materiál, který nás provede desetiletkou a shrnutím všeho, co s touto soutěží souvisí.

Podzim 2000
V tomto roce se čtenáři poprvé s Tip Ligou seznámili. První kolo soutěže přilákalo 182 hráčů a hráček a historicky první vítězkou byla Radka Krůtová z Hřebečníků. Hned v prvním ročníku byl také vytvořen rekord v celkovém počtu hráčů – 640. Podzimní část měla dokonce 14 kol. Celkovým vítězem po konci soutěže se stal Marek Zíma z Nového Strašecí (142 bodů).

Jaro 2001
Druhé pokračování začalo 4. dubna a mělo 12 kol. Z celkového počtu 309 přihlášených soutěžících si nejlépe vedla Miluše Rácová z Rakovníka (98 bodů).

Podzim 2001
V posledním týdnu srpna odstartovalo další pokračování Tip Ligy. To čítalo 13 kol a přihlásilo se 217 hráčů. Nejlépe si vedl Ladislav Rác ml. z Rakovníka (123 bodů). A tak výhra z jara zůstala v rodině.

Jaro 2002
Uzávěrka prvního jarního kola byla 29. března. Počet přihlášených oproti podzimu trochu stoupl – celkem 349 hráčů, ale k výhře tentokrát stačilo rekordně málo bodů. Miroslav Trešl vyhrál se ziskem pouhých 69 bodů.

Podzim 2002
Tipování pro 250 přihlášených začalo 23. srpna a do posledního kola se ustálil počet na 327. Celkovou vítězkou se stala opět žena. 84 bodů nasbírala Martina Steidlová z Lužné.

Jaro 2003
Jarní odvety přilákaly ke hře celkem 276 hráčů. Vítězství si odnesl Jakub Tregler z Lubné (81 bodů).

Podzim 2003
Hned úvodní kolo zaplnilo výsledkovou listinu 245 hráči. Konečné výsledky třinácti pokračování byly mimořádně vyrovnané. Mezi konečnými 367 soutěžícími se o první tři místa dělili hráči se stejným ziskem 83 bodů. Nakonec program počítače určil jako vítěze Martina Loskota z Lužné .

Jaro 2004
První kolo jara přivedlo k tipování více jak dvě stě hráčů a hráček. V dalších kolech si mezi 360 hráči vedly dobře zejména ženy. Nakonec stačilo 89 bodů Monice Vávrové z Hostokryj na celkové vítězství.

Podzim 2004
232 hráčů a hráček odstartovalo už deváté pokračování soutěže Tip Liga. Přihlásilo se pěkných 404 bojovníků. Nejvyšší příčka patřila Václavu Hrachovinovi (110 bodů).

Jaro 2005
Napínavé finále mělo i jarní pokračování 2005, ve kterém přišlo několik změn. Tou bylo, že vítězná trojice vyhrála finanční hotovost ve výši 10 000, 5 000 a 3 000 korun. Do prvního kola se na tak zajímavé ceny přihlásilo jen 203 hráčů. Skoro celou soutěž vedl René Zahraj ze Šanova a v posledním 13. kole neustál útok Ladislava Ráce st. z Rakovníka. Ten si tedy mezi konečnými 396 hrajícími odnesl nejvyšší částku.

Podzim 2005
Konečného vítěze tohoto období přivítal stejně jako všech deset nejlepších hráčů Královský pivovar Krušovice, kde se soutěž vyhlašovala. Z celkového počtu 304 soutěžících získal vítěz Jan Holopírek ze Žďárů parádních 129 bodů. Finanční odměny byly stejné jako v předchozím období.

Jaro 2006
Druhá část desetileté Tip Ligy byla zahájena na jaře 160 hráči v prvním kole. Hrálo se 12 kol a soutěžící stále přibývali až na číslo 241. Jarní část vyhrál Bohouš Hyk ze Zderazi (102), který se do tipování na Rakovnicku zapojil v roce 2003 a od té doby se pohyboval vždy mezi favority.

Podzim 2006
Velkou radost po skončení podzimu měl jistě vítěz Jaroslav Štiller, který kromě zisku krásných 149 bodů vyhrál odměnu 10 000 Kč, která se mu zdvojnásobila, protože byl předplatitelem Deníku. Jaroslav porazil celkových 227 konkurenců, přičemž do prvního kola přišlo hrát jen 168 soutěžících.

Jaro 2007
Na jaře se o výhře muselo rozhodnout pomocí super trefy (odhad vstřelených branek z 10 zápasů). Mezi celkovými 213 hrajícími nakonec lepší odhad vynesl Antonínu Nachtigalovi slušný peníz.

Podzim 2007
Počet soutěžících se závratně neměnil, a tak první kolo se 167 hráči nebylo žádným trhákem. Když uběhlo 13 kol, přibylo dalších 65 hráčů. Jenže celkoví výherci byli čtyři. Rozhodovalo se tak tipováním výsledku zápasu Kněževes – Lužná a nejlépe se trefil Josef Vančura ze Strašecí, kterému se díky předplatnému výhra také zdvojnásobila na 20 tisíc korun.

Jaro 2008
Od jara 2008 se už v tisku celkový počet hráčů neuváděl, ale díky materiálům Josefa Hronce víme, že soutěžilo celkem 198 lidí a vítězem se stal Miroslav Sláma ze Hředlí (96 bodů). Odnesl si menší věcné dary.

Podzim 2008
Soutěž se poprvé jmenuje Fortuna Liga. O třicet hráčů a hráček méně soutěžilo na podzim oproti jaru. Vítězka Marcela Černohlávková z Rakovníka získala 120 bodů.

Jaro 2009
Jak soutěž pokračovala, tak tipujících ubývalo. V prvním kole přišlo 101 přihlášek a nakonec jich bylo 131. První i druhé místo putovalo do stejné rodiny. Vítězem se stal František Zuska (114) a druhý byl Miroslav Zuska (108), oba z Pustovět.

Podzim 2009
Ani stovka soutěžících nepřišla tipovat k prvnímu kolu, bylo jich 79. Hlavní cenou byl sud piva Mušketýr z Královského pivovaru Krušovice. Ten si odnesla Miroslava Hroncová (101), která byla od druhého až do 13. kola na čele. Další cenou byla taška s nářadím a poukázka Fortuna v hodnotě 1000 Kč na tipování.

Jaro 2010
I když byla první cenou sekačka, přihlásilo se v prvním kole jen 79 soutěžících. Podruhé se stal vítězem mezi celkovými 127 tipéry Bohouš Hyk ze Zderazi (98).

Podzim 2010
Toto období uzavíralo deset let Tip Ligy a počet hráčů se nepatrně zvedl – 138 lidí dokončilo tipovní. Hned tři soutěžící obsadili první místo, a tak rozhodoval opět počítač. Ten rozhodl o prvenství Miroslavy Hroncové, která zlatou příčku už vyhrála na podzim 2009, takže se výhra po roce vrátila opět k ní. Tentokrát si odnesla sud piva a dort ve tvaru hrací plochy.

ZAJÍMAVOSTI
Lepšími tipéry jsou přeci jen muži. Patnáct z nich to dokázalo svými výhrami, ale ženy určitě nezůstanou bez povšimnutí, protože celkem šestkrát se jim podařilo chlapy překonat.

Nejúspěšnějšími rodinami, které během 21 vyhlašování nejvíckrát zvítězily, byli Rácovi (třikrát) a po dvou výhrách má Miroslava Hroncová s Bohoušem Hykem.

Zabruslíme také do historické tabulky. Pan Bohouš Hyk nám spočítal za období 2003 – 2010 celkové pořadí soutěžících, my jsme k celkovému počtu bodů, který za toto období záskali, přičetli prvním deseti ještě roky 2000, 2001 a 2002, aby měli hráči přehled bodového zisku kompletní za deset let.

BODY ZA 10 LET
Jaroslav Šnobl, Lubná⋌ 1700
Ladislav Rác, Rakovník ⋌1624
Josef Maršál, Rakovník⋌ 1618
Miroslav Zuska, Pustověty ⋌1576
Josef Hronec, Řevničov ⋌1561
Zdeněk Weis, Rakovník⋌ 1497
Jana Maršálová, Rakovník⋌ 1462
Bohouš Hyk, Zderaz ⋌ 1380
Marie Koňáková, Hředle ⋌1361
Josef Vančura, Strašecí⋌ 1331

Josef Hronec je možná jediný soutěžící, který od počátku Tip Ligy až do podzimu 2010 nevynechal ani jedno kolo. I když byl Josef na operaci a ležel dlouhodobě v nemocnici, manželka mu nosila kupony na lůžko a tam je pilně vyplňoval. A to není všechno. Záhadou je, že Josef sám nikdy z 21 období nevyhrál, ale jeho manželka už dvakrát. Tipují i jeho dva synové Aleš a Kamil.

„Sice jsem celkově nikdy nevyhrál, ale v jednotlivých kolech se mi to už podařilo. Přesto se držím většinou nahoře, ale o to vlastně ani nejde. Nemám rád, když někdo začne hrát a po zisku málo bodů přestane. Vždyť je to zábava,“ vypráví Josef Hronec. Na fotografii můžete vidět, že tipování je opravdu jeho milovaný koníček. Za 10 let naplnil čtyři velké sešity informacemi o Tip Lize.

Naše redakce mu děkuje za poskytnuté materiály a drží mu palce v dalším tipování, stejně jako všem dalším, kteří se naší hry účastní.

Za deset let hrálo postupně 4993 hráčů a hráček. Většina se do soutěže zapojovala opakovaně, ale byli i tací, kteří soutěžili jen jedno kolo a poté to vzdali. V soutěži přece nejde až tak o výhru, ale o zábavné hádání výsledků a poměřování sil s ostatními hráči v soutěži. To další si můžete vyzkoušet už v pondělí 21. března.

Autor: Bianka Joglová

18.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Krušovicích došlo k předávání cen výhercům Fortuna Tip ligy.
9

V Krušovicích byli odměňováni nejlepší tipéři Tip ligy

Nemoc. Ilustrační foto.

Kašle a rýmy s teplotami přibývá, chřipka však zatím neútočí

Kam na nejlepší svařák. A za kolik?

/INTERAKTIVNÍ MAPA/ Proklikejte si, kolik zaplatíte za dvě deci svařeného vína či punče na vánočních trzích na náměstích českých, moravských a slezských měst.

Nechtělo se mu být dál na světě

Rakovník – Pozdvižení na služebně zažili ve čtvrtek rakovničtí policisté. A to když jim do budovy na Husovo náměstí přišel v odpoledních hodinách muž, kterého to podle jeho slov už na světě nebavilo. O sebevraha ale podle všeho nešlo. Muž si na život nesáhl a naštěstí vše skončilo jen u slov.

Ženu našli mrtvou

Rakovník – Smutnou událost z úterního podvečera dnes potvrdili policisté. Vše začalo tak, že po 18. hodině zavolala městským strážníkům 66letá žena s tím, že se nemůže dovolat své známé, která ji celý den nezvedá telefon, a že se do jejího bytu v ulici Dukelských hrdinů sama neodvažuje jít.

Nadělí si hokejisté předčasný vánoční dárek?

Rakovník - Ještě jednou vyrazí hokejisté áčka a béčka rakovnického HC na led, aby se porvali o mistrovské body, než zasednou doma k rodinám a užijí si vánoční svátky. Svěřence Otakara Vejvody čeká v rámci 15. kola krajské ligy nedělní výjezd do Čáslavi, rezerva se představí na domácím ledě, kde přivítá v sobotu od 17 hodin nedalekou Žilinu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT