FK Příbram – FK Rakovník 2:2 (0:1)

Hrálo se na těžkém podmáčeném terénu, který lépe vyhovoval domácímu způsobu hry nakopávaných míčů na rychlé útočnice. Přesto se celou první půli více prosazovala rakovnická děvčata.

Jejich šance však končily střelami mimo branku nebo se proměnily v množství rohových kopů, které tentokrát nebyly hrozbou pro soupeřky jako v minulých zápasech. Jednu šanci přesto dokázaly ve 23. minutě využít, když Krobotová poslala dlouhý pas na Stránskou, která hlavou prodloužila na Roubíkovou a ta podél brankářky s přehledem skórovala – 0 : 1.

Druhá půle však začala v podání rakovnických hráček stejně nekoncentrovaně, jako v minulém zápase. Ve 48. a v 54. minutě dvakrát propadl střed obrany, příbramská nejlepší střelkyně se dostala k samostatným únikům, při kterých nedala šanci vyniknout brankářce Pavlíčkové – 2:1.

Teprve potom se rakovnické hráčky vrátily k nátlakové hře. Ta přinesla tři tutovky, které spálila Káňová a dvě Stránská. Vyrovnání přece jen přišlo v 82. minutě z levé nohy Lodeové, která z trestného kopu z 25 metrů vymetla šibenici příbramské branky – 2:2.

Přesto mohly domácí hráčky v posledních minutách strhnout vítězství na svou stranu, ale Pavlíčková tým podržela, když zlikvidovala únik příbramské útočnice.

„V prvním poločase jsme byly jasně lepší, chtělo to proměnit alespoň ještě jednu šanci k většímu klidu. Škoda výpadku na začátku druhé půle, ačkoliv jsem děvčata na to v přestávce upozorňoval.

Holky ale zaslouží pochvalu, bojovaly o vítězství až do samého konce. Na šance se nehraje, proto remízu ze hřiště kvalitního soupeře beru,“ hodnotil výkon Miroslav Pastyřík.

FK Rakovník: Pavlíčková – Krobotová - Andrová (65. Fedorková), Vedralová, Lodeová – Káňová, Novotná, Zelenková, Chudá (75. Levá) – Roubíková K., Stránská.

MIROSLAV PASTYŘÍK