Pokud jste tipovali, že se Matyáš Kudela, který působil sedm let v týmu Nového Strašecí, trefí i v dresu svého nového klubu a pokárá bývalé spoluhráče, tak jste to uhádli.

Jenže Tatranu Rakovník to nebylo moc platné, protože body z předposledního kola krajského přeboru putovaly do Strašecí. I když branka Kudely byla skoro výstavní, Zach vyndaval míč ze své sítě dvakrát. A to rozhodlo. Možná i větší vůle a zarputilost. Po zápase se shodli i oba trenéři, že hosté měli právě v tomto navrch.

Domácí ztráceli na sobotního rivala pouhé dva body, ale v tabulce to znamenalo dvě místa. Nyní už je jasné, že Nové Strašecí nemusí mít přes zimu vůbec strach o záchranu, i kdyby v posledním kole zaváhalo.

Slavný mohl být hned zprvu tohoto derby domácí Poula, na míč ale nedosáhl. Dlouho potom se toho moc nedělo, bojovalo se uprostřed hřiště a první větší závar hostí skončil hned v síti. Odraženým míčem zahrál přímým nártem z rohu velkého vápna J. Mrázek a takovou dělovku nemohl Zach chytit – 0:1.

Asi tak za sedm minut měli domácí sérii rohových kopů a jedné standardky, ale Strašecí tyto celkem nebezpečné výpady ubránilo. Ve 42. minutě se chytil za hlavu Kaválek, protože měl na kopačce další branku.
Ze šatny přišel Tatran se změnou v útoku. Jenže než se domácí stačili k něčemu dostat, měli štěstí, že Hartman svůj únik zakončil jen do bočnice.

Z protiútoku musel nabrat koncentraci Kut, protože si vytvořil dobrou střeleckou pozici Kudela, ten ale hostujícímu kapitánovi v brance moc starostí svojí utěšenou střelou nenadělal.

Pak dostal od paní rozhodčí Moniky Pavlíkové dobrou výhodu L. Mrázek, který prošel až do vápna, vylákal i Zacha mimo branku a míč adresoval podél brankové čáry, kde sice byl Kaválek, ale ve skluzu se trefil vedle.

Utkání začalo nabírat velké emoce, hráči si nedarovali ani metr a někteří diváci zbytečně komentovali jasné zákroky a fauly. Asi by byli radši, kdyby padla červená karta, ale to se naštěstí nestalo a tahle vyhrocená dvacetiminutovka časem ustala.
Tatran se snažil o srovnání, ale zatím nikdo nevymyslel nic finálního. V 63.minutě zahrávali hosté trestňák, který propadl a lehkou tečí se dostal až na tyč.

O čtyři minuty později propásl Kučera velkou příležitost, když zahrávali domácí přímý volný kop a on se nacházel osamocen na zadní tyči, kam také míč letěl, ale záložník Tatranu jej nedokázal hlavou nasměrovat přesně.

V 71. minutě to vyžehlil Kudela. Na centr ze strany si bezvadně naskočil rybičkou a hlavou poslal míč vedle Kuta – 1:1.
Když scházelo deset minut do konce, nacentroval L. Mrázek míč na malé vápno a Hartman si dal na zakončení záležet, vždyť tím také upravil skóre, ale hlavně se postaral o zisk tří bodů – 1:2.

Domácí mohli ještě srovnat, protože postupovali v přečíslení tři na dva, ale Kučera poslal centr daleko za oba své spoluhráče, takže z této akce nic být nemohlo. V poslední minutě ještě fauloval Beneš, když hodně viditelně strčil oběma rukama do Kaválka. Bylo to dva metry před vápnem a domácí mohli být rádi, že L. Mrázek přímák nevyužil.

Tatran Rakovník: Zach – Hájek, Kratochvíl, Kollár, Čermák – P. Kučera, V. Beneš, Větrovský, J. Konopásek, Poula (46. T. Kapoun) – Kudela.

Nové Strašecí: Kut – Dimov, Bláha, Duchoň, Kroupa – D. Mrázek (70. Beneš), J. Mrázek, Růžička, Hartman – L. Mrázek, Kaválek (89. Zázvorka).

Hodnocení trenérů:
Václav Eck, Tatran Rakovník:
„V dnešním derby jsme nebyli během prvního poločasu tolik aktivní, za to nás hned hosté ztrestali prvním gólem. O poločase jsem zahýbal se sestavou, na plac šel T. Kapoun, což mělo podpořit ofenzivní činnost. Trochu se nám to podařilo, ale chleba se začal lámat, když jsme nedali šance – Poula, Kudela a Kučera. Pak jsme zaslouženě vyrovnali, ale udělali za pár minut zase hrubou chybu a bylo to. Zápas jako takový mě moc nenadchl. Bylo to neurovnané a spíš takové bojovné. Takovýto výkon si od týmu nepředstavuji. Hosté ve druhém poločase spoléhali spíš na brejky, ale měli chvíle, kdy si také nedokázali přesně přihrát. Musím ale říct, že Strašecí do toho šlo s větší zarputilostí a to je vždy zdobilo. Dokud tam kluci nedají víc srdíčka, tak to nepůjde.“

Miloslav Mrázek, Nové Strašecí:
„Bylo to typické bojovné derby, plné nasazení. My jsme měli, řekl bych, větší touhu po vítězství zkraje utkání. Ve druhém poločase jsme mohli několikrát rozhodnout o výsledku, ale proměnit gólovku jsme dokázali až po srovnání Kudelou. Bylo to určitě o tom, že jsme měli větší vůli rozhodnout, strhnout vítězství na naši stranu a také jsme dali zasloužený gól. V závěru nás podržel brankář Petr Kut, který předvedl něco podobného jako Petr Čech v pátek proti Černé Hoře. Jsme spokojeni a pochopitelně výhru oslavíme.“