Rakovník tak zvýšil svůj náskok na Hostouň na osm bodů a nemůže být předstižen. Hostouň by také ráda do kraje, ovšem bude si muset počkat, zda se někdo nepřihlásí, pak by teprve byla na řadě. Podle kuloárních informací je to možné.

Zápas samotný nabídl spoustu vzruchu, ale méně kvality, než by se čekalo. Domácí opět s citelnými absencemi v sestavě (Rouček, Zachariáš, Tichý, Hofman, Himl) nehráli v úvodu špatně a Šilhan je poslal už v 8. minutě do vedení. Ale další šance brankami neskončily, hlavně Bureš měl pěknou.

Místo toho udeřilo na druhé straně, když těsně před půlí trefil Kučera odražený míč tak parádně, že Kolumbič neměl nárok.

Rozhodnutí ale přišlo až po obrátce. Domácí na půlce neuhlídali rakovnický tank – Jaroslava Červeného, ten milimetrově vysunul Pucholta, který sólo zakončil ranou mezi Kolumbičovy nohy.

Podle domácích ofsajd (hodně nepravděpodobně), každopádně se nechali příliš rozhodit a do konce duelu nepředvedli prakticky nic vyjma dvou nebezpečných centrů střídajícího Roučka.

Naopak lehkonozí rakovničtí hráči utíkali do jednoho brejku za druhým a vše se zhoršilo po zkratu domácího Elmana, jeho sudí Čermoch vyloučil.

Tohle už domácí neunesli vůbec a na Čermocha se sesypali jako vosy. Dlužno dodat, že oni i delegát byli tvrdě nespokojeni s jeho rozhodováním už před několika týdny v Hradištku a teď se na arbitra, jehož tuze „milují" třeba na sousedních Doksech (byl namočen do kauzy fyzického napadení rozhodčích), zlobili ještě víc.

Zápas se nakonec dohrál už relativně v klidu a Rakovničtí si zasloužený postup vychutnali oslavou přímo na trávníku hostouňského stadionku.

Více po utkání čtěte v úterním Kladenském a Rakovnickém deníku.