Od té doby se na trénincích, jež byly především zaměřeny na oživení kondice, scházeli čtyřikrát v týdnu. Jejich zpestřením byly přátelské zápasy s účastníkem I. A třídy Ústeckého kraje Havranem Kryry (4:4), ligovým dorostem SK Kladno (1:1) a se Sokolem Jeneč (4:2), hrající v I. B třídě. Před zahájením soutěže ještě změří síly s Novým Strašecím a Městečkem.

„Vzhledem k tomu, že léto je doba dovolených a u mladých i brigád, jsem s účastí i přístupem hráčů k tréninkům a zápasům celkem spokojený. Jen mě trochu mrzí, že jsme zatím ani jedno utkání nemohli hrát v optimální sestavě," říká Kučera.

Z jarního kádru už v mužstvu není J. Kučera, který se vrátil do Lužné, a hostování ukončil i M. Kaválek z Nového Strašecí. Jejich místa v kabině zaujmou P. Hornof, který přestoupil z Lužné, na hostování z Tatranu Rakovník přišel M. Kučera a naopak z hostování v Novém Strašecí se vrátil Z. Schwendt. Bohužel mu zranění šlachy nedovolilo absolvovat přípravu. S tréninkem teprve začíná, a proto bude v prvních mistrovských utkáních chybět.  Přípravy se zúčastnili i nedávní dorostenci Z. Červený, M. Tvrz, P. Červený a M. Sodomek. V minulých dnech začal trénovat i M. Krejčí, který na jaře kvůli zranění nehrál.

Rakovničtí v novém ročníku I. A třídy by se chtěli v tabulce skupiny A posunout do vyšších pater. „Soutěž jsme si už vyzkoušeli, takže zhruba víme, co nás čeká. Pravdou ale také je, že v naší skupině došlo k nemalé obměně týmů. Například sílu Týnce, Votic, Jílového, Poříčí nad Sázavou i Hradišťka prakticky vůbec neznáme. Na druhé straně příchody hráčů naše mužstvo zkvalitnili, a tak naším cílem je hrát líp než loni a umístit se co nejvýš," netají své přání Jiří Kučera.  

JAROSLAV MOKREJŠ