O tom ale vedení ani svěřenci zatím nemluvili. Vše se ukáže až v průběhu jara a záležet bude hodně na přístupu k přípravě, tvrdí trenér Roman Rosenbaum, se kterým jsme udělali rozhovor.

Kdy se začala Mšec připravovat na jaro?
My jsme připraveni už od podzimu, jen čekáme až to vypukne (smích). Teď vážně. Trénovat chodíme už od začátku ledna. Využíváme halu na Stochově, kam chodíme v pondělí, ve středu navštěvujeme tělocvičnu v Novém Strašecí a o víkendech se snažíme kochat se přírodou v okolí Mšece (smích). Nějaké pokusy o průzkum terénu už proběhly.

Jak vypadá kádr? Budete na některých postech chtít posílit?
Zatím je tým stejný. Nevím, že by chtěl někdo odejít. Naopak bychom potřebovali posílit do obrany, ale vše se vyjasní, až budeme vědět víc o odjezdu Šebesty do zahraničí, zatím to vypadá, že by mohl zůstat. I tak mám ale v jednání 1 – 2 posily, zatím bych ale nerad prozrazoval jména.

Co říkáte na tabulku II. třídy po podzimní části? Máte radost?
Zatím jsem spokojený, vždyť jsme první. Musím ale říct, že jsem spíš překvapený. To ovšem neznamená, že už se to dohraje samo.

Třeba by se vám letos podařilo postoupit, hovořili jste v kabině na toto téma?
Kdepak. Tuto otázku jsme si zatím nepoložili. Jak jsem řekl, jsme v půlce a dělat nějaké závěry je předčasné. Já bych to tak jasně neviděl, možná to je zatím jen souhra náhod a teprve jaro ukáže, jak na tom týmy jsou. Nehledě na to, okresní přebor je moc vyrovnaný. Máme velmi kvalitní soupeře jako jsou Hředle a Lužná, ale určitě taky Městečko a Kněževes. Překvapit mohou svou kvalitou i týmy z nižších pater tabulky. Zaslechl jsem, že někdo by postup chtěl, jiní zase byli proti, ale přímo jsme se na toto téma nebavili.

Na čem bude nejvíc záležet, aby se tato příčka udržela?
Určitě na přístupu k tréninkům i zápasům. Zatím to po zimě není pro mě ideální, proto nechci předbíhat.

Máte v plánu nějaké soustředění?
Ano, 20. února jedeme do Žinkov, kde budeme od čtvrtka do neděle.

Letos jste přihlášeni opět do zimního turnaje v Rynholci, což vám nahradí přípravná utkání, kdy a s kým hrajete?
Jako první sehrajeme 
25. února zápas s Kolešovicemi, 6. března narazíme na Kročehlavy, týden nato, 14. 3., s Tuchlovicemi. Podle výsledků se pak hraje rovnou o umístění.

Toto je čtvrtý ročník a v předchozích letech se vám v Rynholci velmi dařilo, jak to vidíte letos?
Dvakrát jsme turnaj vyhráli a vloni byli třetí. Je to pěkné. I letos bychom chtěli skončit co nejlépe, kdo by nechtěl. Pořád je to ale jen příprava a já beru hlavně výsledky z mistrovských soutěží.

Perlička nakonec. Ve svém týmu máte druhého nejlepšího střelce podzimu Romana Cívku, který je oproti jeho konkurentům starší, pořád je oporou?
Kdyby se Roman fotbalu věnoval takhle každý rok, určitě by byl mezi prvními vždycky. Má čich na góly a už za mlada byl výborný fotbalista. Uvidíme, jakou formu bude mít na jaře, doufám, že bude opět oporou mančaftu.