Jenže v sobotu ráno se krátce po půl páté roztančila nad Přílepy vichřice, kterou následoval vydatný déšť, a tak se nakonec hrálo za úplně jiných podmínek, než každý předpokládal. Kurt s umělou trávou všechnu vodu sice rychle vstřebal, ale jeho okraje zůstaly nacucané. Pořadatelé, samozřejmě, novým úsilím nedostatky odstranili, aby měl turnaj tak důstojnou formu, jak mu náleží, protože právě při malé kopané, krácené v počtu hráčů na 4+1 to v Koutku každým rokem ohromně vře.

Letos se sice nedostavily některé týmy loňska a předloňska, zato dorazily hned dva týmy nové: Čtverec z Ďáblic (Benny - brankář, Dixi, Jany, Goodie, Michal, Franta – Praha) a tým místních hochů (Přílepy a Kněževes: Michal Žižka, David Kotek, Ondřej Tomek, Petr Kutílek, Roman Kvasnička – brankář, Jiří Hanych, Pavel Stross).

K radosti všech zúčastněných se vrátily ostřílené týmy Cinda (V. Krčmář, Honza a Julek Marešovi, Kunýs, Qasa hostující z Visitor, Pavel Turzák - brankář a hostující Kislik) a Banzai (Emka, John, Jim, Jiří, Carlos a Hoho – třicátníci z Prahy). Turnaj vedl ochotně zkušený, narychlo jmenovaný (za nedošedšího ředitele), Honza Mareš (Cinda), který většinu zápasů také pískal.

Nastavil systém každý s každým do tabulky a poté play off prvních čtyř klasicky 1 - 4 a 2 - 3, z nichž vítězové bojovali o první, poražení o třetí místo v turnaji. A stalo se, že hned v prvním utkání, do kterého tým Banzai nastoupil, jeho kapitán Emka uklouzl po kopu na bránu Cindy a zlomil si pravou nohu v kotníku.

Tým Banzai tak dohrával oslaben bez střídání, a to ho mohlo stát místo na bedně. Pořadí před play off: 1. Čtverec (Ďáblice) skóre 9:4, 2. Přílepy 7:5, 3. Banzai 4:4 (jediní porazili zdánlivě neporazitelný Čtverec), 4. Cinda 3:10.

Tyto čtyři týmy sehrály odpoledne play off: V boji o první místo zvítězil Čtverec nad Přílepy, boj o třetí místo nabral dramatický nádech, když v hlavním čase skončil remízou a došlo ke čtyřem trestným kopům, které skončily rovněž nerozhodně 2:2. Další trestný kop Banzai nedal, zatímco Kislik za Cindu jej proměnil a zamíchal tak pořadím z tabulky – poslal Cindu na bronzová místa.

Pořadí na bedně: 1. Čtverec, 2. Přílepy, 3. Cinda, 4. Banzai.

MARCELA KRČMÁŘOVÁ