FK Chmel Mutějovice – Sokol Braškov 4:2 (2:1)

Obě mužstva začala ve vysokém tempu, hra se přelévala ze strany na stranu a pohledné akce byly k vidění na obou stranách, stejně jako chyby obranných řad, které byly příčinou prvních dvou branek.

Nejprve ve 3. minutě zatáhl po pravé straně Linhart, odcentroval před branku a hostující obránce doslova předložil míč Lupákovi – 1:0. Poté vyrobil obdobnou chybu bránící Beránek, Bednář odcentroval a na zadní tyči osamocený Nachtigal v pohodě hlavičkou srovnal skóre. Vzápětí nabídl další šanci hostům Holý, Melč však bravurním zákrokem zabránil změně skóre. O sedm minut později Holý svoji chybu napravil přesnou přihrávkou do uličky Koláčkovi, který protrhl svoji střeleckou smůlu a sám proti gólmanovi nezaváhal – 2:1.

Ještě do poločasové přestávky si chmelaři vypracovali další tři velmi dobré příležitosti, ale Rosa, Staněk i Beneš mířili přímo do gólmana. Jedinou vážnější šanci hostů zmařil včasným vyběhnutím Melč.

Druhý poločas začali lépe hosté. Hned ve 47. minutě se po rohovém kopu hlavičkou prosadil Tomáš. S tím se však domácí nehodlali smířit a zejména trojice Linhart, Lupák, Staněk byla trvalým nebezpečím pro Kohoutovu branku. Z nespočtu šancí se však ujaly jen dvě a pokaždé u toho byl Linhart.

Nejprve se ve 49. minutě dostal k odraženému míči na hranici velkého vápna a z otočky nádherně pálil k tyči – 3:2 a v 54. minutě prakticky ze stejného místa opět s obdivuhodným přehledem obstřelil Kohouta – 4:2.

Linhart mohl dosáhnout i na hattrick, ale v dalších dvou tutových šancích gólmana hostí nepřekonal. V 74. minutě se zranil domácí brankář Melč, byl střídán Malinovským, který utkání dochytal s čistým štítem.

Hosté se totiž v žádném případě nevzdávali, ale většina jejich šancí končila na jistých obranných zákrocích Kapouna a Křikavy. A protože se v závěru utkání neujala ani spolupráce Linharta s Lupákem či Rosy s Benešem, skóre 4:2 svítilo na ukazateli i po závěrečném hvizdu rozhodčího.

Další utkání odehrají Mutějovice v neděli proti Jenči.
Mutějovice: Melč (74. Malinovský) – Kapoun - Beránek, Křikava, Holý – Lupák, Beneš, Koláček, Rosa – Linhart, Staněk. Trenér Miroslav Křivánek.