Postoloprty – SK Rakovník 2:3 (0:2)

Utkání sotva začalo, domácí brankář si ještě nesáhl na míč a již ve třetí minutě jeho pozornost vyzkoušel z dvaceti metrů Isteník, který se zmocnil volného míče před vápnem domácích. Brankář Kurucz střelu lehce podcenil a lovil ji až ze své sítě – 0:1. Těžký zákrok musel předvést hostující brankář Pešek v 10. minutě, kdy domácí Franc vyslal krásnou střelu k pravé tyči z hranice velkého vápna. Na druhé straně hřiště parádně zakombinoval Hertl s Pucholtem a prvně jmenovaný následně uvolnil Razíma, který se ocitl sám před Kuruczem. Střelou k pravé tyči mu nedal žádnou šanci – 0:2. Největší šance domácích v prvním dějství přišla ve 23. minutě, kdy nejprve z 18 metrů pálil Baník. Pešek jeho střelu neudržel ve své moci, ale jen vyrazil před sebe. U míče byl první Franc, ovšem v čisté brankové šanci zamířil jen do Peška. Ve 28. minutě Gašpárek obral o míč domácího stopera a hnal se sám na Kurucze. Rakovnický forvard obstřelil ležícího brankáře. Střelu však v posledních vteřinách skluzem pomocí tyče odkopl do bezpečí navrátivší obránce. Ve 36. minutě se míč dostal k volnému Pourovi a Pešek měl co dělat, aby jeho pokus od pomezní lajny vytáhl na rohový kop.

Druhý poločas začali lépe důrazní domácí. V 50. minutě poslal Pečner míč za rakovnickou obranu, a když Tvrz prohrál souboj s Oldřichem Žíhou, tak posledně jmenovaný parádně přeloboval vyběhnuvšího Šimka – 1:2. Srovnáno mohlo být o tři minuty později, ale Papežík nevyužil krásné vybídky od Pecháta. Na šance domácích přišla odpověď hostí v 55. minutě. Razím vybojoval míč ve středu hřiště, vysunul Jiráska, který poslal pěkný centr na hlavu Isteníka. Exligový útočník ovšem zamířil těsně nad Kuruczovu branku. Aktivní Razím byl i u další akce rakovnického týmu v 57. minutě, kdy vyslal Pucholta do brejku. Pucholt situaci odmítl vzít na sebe a přihrál do volného prostoru Jiránkovi, který zakončil do prázdné branky – 1:3. V 67. minutě Tvrz vybojoval míč, zatáhl jej po pravé straně 40 metrů a na penaltě našel zcela volného Pucholta. Jeho střelu však bravurně zlikvidoval Kurucz. V 74. minutě se domácí po dlouhém nákopu dostali za rakovnickou obranu, kde operoval Franc a parádní střelou vymetl šibenici Šimkovy branky – 2:3. Poslední slovo v utkání mohli mít hosté po akci Pucholta, který se uvolnil ve vápně přes tři protihráče, ale následně trefil jen nohy Kurucze.

„V dalším přípravném utkání jsme opět změnili rozestavení, aby si kluci vyzkoušeli hru i na jiných postech. V ostrém utkání na menším hřišti, kde bylo k vidění mnoho osobních soubojů, jsme byli fotbalovějším týmem, vypracovali jsme si velké množství brankových příležitostí, z nichž jsme dali tři góly a vyhráli zaslouženě, i když výsledek není tak důležitý. Postoloprty hrají rovněž krajských přebor v Ústeckém kraji a nemají špatný mančaft. Já jsem rád, že jsme si zahráli fotbal zase s někým jiným, který nehraje ve Středočeském kraji. Předváděli jsme dobrý fotbal, góly jsme vstřelili po vypracovaných příležitostí, takže panuje spokojenost," shrnul utkání lodivod SK Rakovník Miroslav Procházka, který kvůli absenci několika hráčů opět měnil rozestavení svého týmu, přesto však hráči na svých postech předvedli vesměs velmi dobré výkony.

„Marodí nám Rohla, Severin, v práci byl Jarda Červený, nejel ani Marek Kučera, Faigl jde na chirurgický zákrok. Doma jsem nechal také mladého Hamouze, aby si odpočinul. S výkony kluků, z nichž někteří hráli na netradičních postech, jsem byl opravdu spokojen. Hrálo se hodně po zemi s množstvím narážeček. Míra Jirásek hrál druhý poločas levého záložníka a měl tam několik velmi dobrých centrů. Dobrý výkon převedl Robin Gašpárek jako hrotový útočník, který hodně balónu vybojoval a ve vápně je hodně znát, je vysoký a hodně hlavičkových soubojů vyhraje. Kýzl hrál v prvním poločase na místě stopera bez chyby, v druhém poločase šel na konci hrát pravého beka, byl hodně útočný a je vidět že má natrénováno. Sklenka nastoupil na druhý poločas jako stoper, aby si to vyzkoušel, kdyby nás potkalo nějaké zranění. V prvním poločase hrál ve středu Hertl, v druhém poločase nastoupil na jeho postu Fojtík. Oba jsou to zkušení fotbalisté a to, co po nich vyžaduji si odehráli. Marek Isteník byl šikovný na balónu, umí vystřelit z levé i z pravé, dal jeden gól. Zatím tedy panuje spokojenost a doufám, že ti co marodí se dají do 13. března dohromady a bude s čeho vybírat."

SK Rakovník: Pešek (46. Šimek) – P. Tvrz, Kýzl, Hornof, Beneš – Pucholt, Sklenka, Hertl, Razím – Isteník – Gašpárek. Střídali: Jirásek, Jiránek, Fojtík a Mates. Trenér: Miroslav Procházka.