Sokol Braškov – Ohnivec Městečko 2:2 (1:1)

Braškovu se v poslední době moc nedaří. Přesto si v trochu pomalé úvodní části vytvořil několik nadějných možností. Tichý si dvakrát vylámal zuby na brankáři Kopernickém, ale ve 25. minutě si spravil chuť. Z TK se mu povedla bomba, která jeho pravačku proslavila a domácí vedli. To už se ale probouzelo také Městečko a do konce první části udeřilo. Rozhodčí Hamšík k nelibosti Braškova odpískal pokutový kop za zákrok P. Maňkoše a Šnídl nezaváhal.

Ve druhé půlce se sice tiskaři více tlačili na polovinu soupeře, nebezpečnější byli ovšem hosté. Gólman Kohout ale několikrát výtečně zasáhl a udržel pro svůj celek naději. Tu rozdmýchal ještě víc střídající Pokorný, jenž po standardce Veselého hlavou vrátil vedení domácím. Ti ho drželi až do 90. minuty, kdy se obránci nedohodli s Kohoutem, vše nechali na něm a Procházka kuriózním kulečníkovým kopem, který šel do brankáře, pak do střelce a do brány, vyrovnal. „Kluci už asi byli myšlenkami u televizních obrazovek a u finále hokeje, protože tohle byla naprosto zbytečná chyba,“ zlobil se trenér Braškova Jaroslav Želina.

„Hráli jsme venku, takže bodu si hodně cením. Braškov je silný soupeř. Utkání jsme odmakali, obzvláště Kopernickému se to povedlo. Ten nás minimálně v šesti případech podržel. Velmi dobrý zápas odehrál i Procházka, který svůj výkon korunoval ještě vyrovnávacím gólem. Opravdu mohu být spokojený,“ řekl pro Rakovnický deník trenér Ohnivců Stanislav Jansa.

Branky: 25. Tichý, 70. Pokorný – 37. Šnídl (pk), 90. Procházka. Rozhodčí: Hamšík.

Sokol Braškov: Kohout – Piešťanský, Fridrich, Bach, Kučera (60. Pokorný) – M. Maňkoš, Přichystal, Veselý, P. Maňkoš - Tichý, Nachtigal.

Ohnivec Městečko: Kopernický – O. Kučera, Langmajer, Hegr – Procházka, Fratina, Urban J., Šnídl J. – Zelenka, Patera.

V příštím kole I. B třídy doma Ohnivci přivítají Doksy. Zápas se hraje v neděli od 17 hodin.

RUDOLF MUZIKA, KAMILA HEJDOVÁ